Bolu Fırat için gözyaşı döktü, Gıyabında cenaze namazı kılındı...

Geçtiğimiz günlerde İzmir Ege Üniversitesinde Doğu kökenli öğrenciler tarafından bıçaklanarak öldürülen üniversite öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu için dün Tabaklar Camiinde ikindi namazı sonrası gıyabi namaz kılındı. Tekbir sesleriyle cami önünde bir araya gelen ülkücüler gözyaşı döktüler.

 Bolu Fırat için gözyaşı döktü, Gıyabında cenaze namazı kılındı...

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil ve Ülkü Ocakları üyeleri tarafından Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun bıçaklanarak öldürülmesi ve bu olayı protesto etmek için gıyabi cenaze namazın tertiplendi. Gıyabi cenaze namazına Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil, MHP İl Başkanı Mehmet Aydın ve İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Hüsnü Yaman ve sendika üyeleri, çok sayıda Ülkü Ocakları üyesi öğrenci ve vatandaşlar, MHP Bolu Belediye Meclis üyesi Ercan Üsküp,  HEPAR İl Başkanı Yüksel Özdemir, BBP Milletvekili aday adayı Mahmut Alan katıldı. Tabaklar Camisindeki ikindi namazı sonrası genç yaşta bıçaklanarak hayatını kaybeden Fırat için mevlüt okundu.

Çok sayıda kalabalığın katıldığı gıyabi cenaze namazı sırasında dev bir Türk bayrağı açıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından kalabalık toplu halde ülkücü yemini yaptılar. Kalabalık grup yürüyüş izni verilmediği olaysız şekilde dağılırken, gıyabi cenaze namazına katılan bazı vatandaşlar ve ülkücüler gözyaşlarını tutumadılar.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128