Bolu Gençlik Muhalefeti AİBÜ’deki akademisyenlere sahip çıktı

Yapılan yazılı açıklamada; Doğuda sürekli hale gelen sokağa çıkma yasakları ve bitmeyen ölümler akademisyenleri harekete geçirmiş; 89 üniversiteden 1128 akademisyen "devletin, başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı gerçekleştirdiği katliam ve uyguladığı bilinçli savaş politikasından derhal vazgeçmesi" çağrısını yaparak "Bu Suça Ortak Olmayacağız" adlı barışçıl metni imzalamışlardır denildi.

Bolu Gençlik Muhalefeti AİBÜ’deki akademisyenlere sahip çıktı

Açıklamanın devamında şu görüşlere yer verildi. Akademisyenler; başta Erdoğan ve AKP olmak üzere MHP cephesi tarafından da terörist ilan edilmiş, YÖK hükümetten gelen emirle akademisyenler hakkında soruşturma hazırlıklarına başlamış,  üniversitelerde faşist-gerici-yandaş toplulukların öncülüğünde akademisyenleri tek tek fişleme ve karalama kampanyaları başlamıştır. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin yandaş öğrenci konseyi ve faşist Türk Dünyası Topluluğu tarafından üniversitemizden bu kampanyaya imza atan 7 akademisyenden 3'ü fişlenip terörist ilan edilmiştir. Faşist-gerici-yandaş güruh tarafından karalama çalışmaları hızlandırılıp sosyal medyada tehditlere başlanmış ve gene aynı güruh tarafından basın açıklaması ile bu karalama kampanyasını büyütme kararı alınmıştır.

Bizler, Bolu Gençlik Muhalefeti olarak; AKP'nin savaş çığırtkanlığına ve politikalarına karşın halkların barış içerisinde yaşadığı, çocukların ölmediği, ölüm feryatları yerine barış naraları atılan, üniversite ve sokaklardan gerici-faşist düşüncelerin ve baskıların yerini özgürlüğün aldığı ve silahların sustuğu bir ülke istiyoruz. İnsan onurunu ve yaşama hakkını esas alan barışçıl metni imzalayan üniversitemizin 7 akademisyeninin nezdinde imza atan diğer diğer tüm akademisyenlerin yanında olduğumuzu ve aleyhlerine yapılan tüm çalışmalarda-kampanyalarda akademisyenlerimizin yanında olacağımızı bildiririz.
Düşlediğimiz dünyayı yaratana de üniversiteleri de sokakları da terk etmeyeceğiz!
Direne direne kazanacağız!  HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128