Bolu Halkevini yıkmaya belediyenin gücü yetmez

Bolu Halkevi ile Bolu belediyesi arasındaki yıkım gerginliği Halkevi yönetiminin mahkemeden aldığı yürütme durdurma kararı ile değişik bir boyuta taşındı. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Samut Karabulut” Buraya ancak ve ancak kamuya hizmet edebilecek bir yer yapılması halinde buna müsaade edebiliriz. Bunun haricinde rant sağlamak amacıyla otel yapımı gibi şeylere asla müsaade etmeyiz” şeklinde konuştu.

Bolu Halkevini yıkmaya belediyenin gücü yetmez
 Son günlerde Bolu Belediyesi ile Bolu Halkevi arasındaki yıkım gerginliği mahkeme kararıyla durdurulmuştu. Perşembe günü Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Samut Karabulut, Halkevleri Genel Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Baybuke ve Bolu Halkevi üyeleri, halkevi önünde bir protesto gösterisi düzenleyerek Bolu Belediyesini kınadılar. Bolu’ya gelerek konu hakkındaki görüşlerini açıklayan Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Samut Karabulut “Söyleyeceğimiz şudur ki Bolu Halkevi Bolu halkına aittir. Onu yıkmaya ne belediyenin gücü yeter ne de AKP’nin gücü yeter. 46 yıldır insanların ortak paydalarının birleştiği bir mekanı sizlere rant için, talan için yıktırtmayız. Tüm kamuoyuna duyurumuzdur. Biz dostluğu, dayanışmayı büyüttüğümüz Bolu Halkevi’nin önünde olacağız. Rantçılara, talancılara Bolu Halkevi’ni yedirtmeyeceğiz” dedi.

 

 

“Şu an bedenlerimizi siper ediyor vaziyette olacaktık”

 

Karabulut; “Bu karar bu gün mahkemece durdurulmasaydı şu an bedenlerimizi siper ediyor vaziyette olacaktık. Buraya ancak ve ancak kamuya hizmet edebilecek bir yer yapılması halinde buna müsaade edebiliriz. Bunun haricinde rant sağlamak için, otel yapımı gibi şeyler için Bolu belediyesine asla izin vermeyiz” biçiminde konuştu.

 

 “Belediye Gezi parkı deneyiminden ders almalı”


     Gezi parkı olaylarından yaşanılanlardan bir şeyler öğrenilmesi gerektiğini belirten Karabulut; “Bu dikta zihniyetle bir yere varılmayacağını bizlerin hukuki yollardan sonuna kadar haklarımızı savunacağını bizzat belediye başkanı’nın kendilerine de ilettik bu böyle bilinmelidir” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmanın ardından toplanan gurup “Halkevleri halkındır yıkılamaz” sloganları atarak dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128