Bolu halkı eve kapandı

Bolu’da dün hava sıcaklığının öğle saatlerinde 36 dereceye çıkması nedeniyle vatandaşlar çareyi evlerinde geçirmekte buldular. Nemle birlikte hava sıcaklığının 40 dereceye çıkmasıyla birlikte vatandaşlar dışarıya çıkmak yerine evlerin serin yerlerini tercih ederken, kimi vatandaşlar ise piknik alanlarına gittiler. Sıcak nedeniyle Bolulu vatandaşlar sokaklara çıkmayınca İzzet Baysal Caddesi’nde bu görüntü oluşmuş oldu.

 Bolu halkı eve kapandı

Haber: Kasım ŞAHİN

Aşırı derecedeki sıcaklar Bolulu vatandaşları da evlerine hapsetti. Nemle birlikte hava sıcaklığının öğle saatlerinde 40 dereceye kadar çıkması nedeniyle vatandaşlar cadde ve sokaklara çıkmayınca İzzet Baysal Caddesi adeta karantina uygulanmış bölgelere benzedi. Az sayıda vatandaş sıcağa rağmen dışarıya çıkarken Bolulu vatandaşların çoğunluğu hafta sonu tatillerini evlerinde geçirmeyi tercih etti.

Bu yıl en sıcak günü nü dün yaşadık. Havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle Bolulu vatandaşlar çareyi evlerinin serin bölgelerinde dinlenmekte buldular. Bazı vatandaşlar ise öncelikle Gölköy olmak üzere Gölcük’e giderek çam ağaçlarının gölgesinde serinlemeye çalıştılar.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER