Bolu halkı kimi birinci seçti?

Olay Gündem Gazetesi olarak Bolu’da siyasetçi denilince ilk akla kim geliyor sorusuna Bolulu vatandaşlar ilk sırada CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ismini verdi. Yapılan ankette vatandaşlar siyasi kimlikleri ortaya çıkacağı endişesiyle isim ve fotoğraf çektirmekten çekinirken, siyasetçilerin isimlerini vermekten hiç çekinmediler.

Bolu halkı kimi birinci seçti?

HABER ARAŞTIRMA: KASIM ŞAHİN

11 Bolulu vatandaşla yapılan anketten CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan birinci çıkarken, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ikinci sırada, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise üçüncü sırada yet aldı. Ankete katılan ve isimlerini vermeyen 11 kişi bu üç isimden başka hiçbir siyasetçinin ismini vermedi.

Ankete katılan 6 vatandaş Bolu’da siyasetçi denilince aklınıza kim geliyor sorusuna Tanju Özcan, 4 kişi Alaaddin Yılmaz ve 1 kişide Ali Ercoşkun diye cevaplandırdı. Yaptığımız anket haber çalışmasında Bolulu vatandaşların siyasi kimlikleri ortaya çıkacağı ve iş hayatlarını etkileyeceği gerekçesiyle isim ve mesleklerini vermemesi ise dikkat çekti. Yaptığımız çalışmada sorumuza öğrenci, esnaf, memur ve emekli vatandaşlar katıldı.

ÖZCAN İÇİN NE DEDİLER?

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ı birinci sırada gösteren 6 vatandaşın görüşleri şu şekilde oldu; “Tanju Özcan popüler konuşkan bir siyasetçi. Bolusporluyum stad ve takımımız için çok uğraşıyor.

Bolu’yu en iyi şekilde o temsil ediyor. Bolu için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Tanju Özcan dışında kalan siyasetçilerimiz Bolu’yu temsil etme konusunda yetersiz kalıyorlar. Hem çok seviyorum hem de kızıyorum. Bazen en doğru kelimeyi en doğru zamanda söylüyor. Bazen söylenmesi gereken şeyler için çok geç kalıyor.  Normalde AK Parti’liyim. Hepsi halk ile iç içe yaşıyor. Benim gözümden partisini desteklemediğim halde Tanju Özcan. Partisinde iş yok ama insan olarak çok iyi biri. Tanju Özcan yardım sever. Halk arasında dolaşmayı seviyor. Halkını seviyor Bolu için çalışıyor. İnsan ve siyasetçi olarak çok iyi biri.  Bolu için çalışıyor. Girişimci ve doğru konuşan biri”

YILMAZ İÇİN NE DEDİLER?

Bolu halkının ikinci sırada tercih ettiği Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz için ankete katılanlar da şu görüşlerini bildirdiler; “Bolu Belediye Başkanı olduğu için tanıyoruz. Bolu için bir şeyler yapıyor. Siyaset ile alakalı değilimdir fakat okuduğumuz duyduğumuz kadarı ile en çok ismini onun ismini duyuyor ve biliyoruz. Bolu’da öğrenciyim. En çok onun ismini duyuyoruz bu yüzden. Bolu’yu Bolu yapan kişi. Cesur ve sürekli Bolu için çalışıyor. Bu yüzden Alaaddin Yılmaz”

ERCOŞKUN İÇİN NE DEDİLER?

Sıralamada üçüncü sırada yer alan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun için ise bir Bolulu vatandaş kısa bir cevap vererek; “Bolu’yu en iyi şekilde temsil ediyor. Basından duyduğumuz kadarı ile Bolu için çalışan ve girişimlerde bulunan kişi” görüşünü açıkladı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2016, 17:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 4 yıl Önce

200 bin kişinin yaşadığı kentte 11 kişiyle anket yapıp bunu da haber mi yapıyorsunuz. kafanız güzelmiş güle güle kullanın.

h. tk
h. tk - 4 yıl Önce

güldürmeyin insanı al birini vur öbürünü hepsi laylay

Adalet   Nerde
Adalet Nerde - 4 yıl Önce

siyaset meydanlnda hala eski wali ibrahim ozcimenin atadlgl md callslyor kendileri gibi olmayan perwaslz hareket etmeyen idarecilerin ayaglnl kaydlran bir guruhla karsl karslyaylz rektor kyk md..ozel id. md klzllay bask hastaneler birligi bask bunlarln hepsi ozcimen eseri sayln wekiller bunlarl bilmiyormu adalet liyakat nerde

SIRADAKİ HABER

banner128