banner120

Bolu halkının yüzü artık gülmeli

CHP Bolu Belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı muhtarlarla bir araya gelerek sorunları dinledi. Bolu’nun iyi yönetilmediğini söyleyen Çıngı; “Bolu’nun caddesinde yollarında dolaşan insanların yüzleri...

Bolu halkının yüzü artık gülmeli

CHP Bolu Belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı muhtarlarla bir araya gelerek sorunları dinledi. Bolu’nun iyi yönetilmediğini söyleyen Çıngı; “Bolu’nun caddesinde yollarında dolaşan insanların yüzleri gülmeli. Bolu’nun iyi yönetilmediğini, muhtarlarımıza, yerel yöneticilerimize gerekli değerin verilmediğini, esnafımıza, halkımıza gerekli saygının gösterilmediğini düşünüyorum.” Dedi.

 

 

 

CHP Bolu Belediye başkan aday adayı Cahit Çıngı muhtarla bir araya gelerek sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.2014’te yapılacak yerel seçimler için aday adaylığını daha önce açıkladığını söyleyen Çıngı; “Sanıyorum önümüzde ki günlerde de partimizden başka arkadaşlarımız da bu görevlere talip olacaklar. Demokrasimiz gereği bir göreve ne kadar fazla talip olursa yarış demokratik bir şekilde geçer. Medeni bir şekilde parti içerisindeki arkadaşlarımızla yarışacağız. Partimiz inanıyorum ki en doğru adayı tespit ederek kamuoyuna paylaşacaktır. Kim seçilirse seçilsin ben her türlü desteği verip o arkadaşımızın yanında olacağımı buradan da bir kez daha açıklıyorum.” Dedi.

Bolu’nun marka değeri çok yüksek

 

Bolu’nun marka değeri yüksek olan bir il olduğunu vurgulayan Çıngı; “Bolu diğer iller tarafından birçok yönüyle kıskanılacak özelliklere sahip. Nüfus olarak baktığımızda belki Türkiye’nin 65. ili sayılabilir ama Türkiye ile ilgili bir şeyler konuşulduğunda ismi 8-10 ilin arasında geçer. Nüfus olarak bizden daha büyük illerin medyadaki yeri daha azdır” diye konuştu.

 

 

İnsanlar mağdur edilmemelidir

Çıngı; “Bolu’muzun bu özelliklerine rağmen on senedir layık olmadığı bir şekilde yönetildiğini görüyoruz. Bütün yollarımız çukur, kasis, alt yapı çalışmalarıyla dolu. Tabi ki bir ilçede de bir beldede de bu çalışmalar yapılacak ama bunlar mutlaka düzenli bir şekilde yapılmalıdır. İnsanlar mağdur edilmemelidir. Geçen sene insanlarımız yollara döküldü. Bir gün alınan bir karar bir bakıyorsunuz ki ertesi gün değiştirilmiş. Kent meydanında bize üç sefer bir sunum yapıldı, ondan sonrası fiyasko. Çünkü doğru şeyler değildi, hepsi ticari ranta dönük şeylerdi. İzzet Baysal Caddesi olsun, hal pazarının olduğu bölge olsun, ben İnşaat Mühendisleri Odası Başkanlığını da yaptım 6-7 yıl süresince önümüze değişik şekilde projeler geldi, bunlar üç ay sonra yaşama geçecek dendi, daha sonra bakıyorsunuz ki o proje gitmiş yerine bambaşka bir proje gelmiş. İzzet Baysal Caddesi tamamen trafiğe kapandı ertesi gün Belediye Başkanımız dedi ki biz Bolulu vatandaşımızın hareketlerini çok iyi sorgulayamamışız, Cumhuriyet Caddesini tekrar trafiğe açıyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

Bolu iyi yönetilmiyor

 

“Biz sorunları doğru tespit etmeliyiz” diyen Çıngı; “ Bolu’nun caddesinde yollarında dolaşan insanların yüzleri gülmeli. Kısaca ben Bolu’nun iyi yönetilmediğini, muhtarlarımıza, yerel yöneticilerimize gerekli değerin verilmediğini, esnafımıza, halkımıza gerekli saygının gösterilmediğini düşünüyorum. Partim beni aday gösterdiği takdirde Bolu’da sizlerinde tanıdığı kişiler ve aynı zamanda üniversitemizde ve Ankara’da ki akademisyenlerimizle desteklenen bir çalışma grubumuzla yerel seçimlerde belediye başkanlığına hazırlanacağım. Sizlerin fikirleri ve görüşleri bizler için çok önemli. Biz ne kadar vatandaşın içindeyiz dersek de siz vatandaşla bizden daha fazla iç içe yaşıyorsunuz. Onların sıkıntı ve sorunlarına bizlerden daha fazla hâkimsiniz. Bizlerle beraber sizlerde seçimlere gireceksiniz. Ben birebir bizlerle beraber olun her şeyinizle bizi destekleyin demiyorum ama biz bu kenti birlikte yöneteceksek sorunları birbirimize aktarabilmeliyiz. Medeni şekilde iletişim kurabilmeliyiz. Muhtarlarımızı azarlamadan, küstürmeden, evini, barkını, hizmet binasını yıkmadan onlara saygı göstererek, bu kentin sorunlarını beraber çözümleyebilmeliyiz.” Diye konuştu.

 

Şimdi CHP zamanı

 

Toplantıda konuşan eski belediye başkanlarından Necdet Gören ise “Bunca zamandır hizmet ettiğim belediyeye Bolu halkına layık bir insanın hizmet etmesinden son derece hoşnut olacağımı ifade etmek isterim. Ben yönetimim süresinde muhtarlarımıza il genel meclis üyesi gibi davrandım. Eğer seçimi kazanırsak bu anlayış çerçevesi içerisinde Bolu’da ki hizmetler devam edecektir. “ dedi.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124