banner120

Bolu İçin 425 Dev Proje

Yatırım ve sektörel gelişmeleri değerlendirmek, sorunları ve çözüm önerilerini ele almak, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak amacıyla yapılan İl Koordinasyon Kurulu’nun 2015 yılı I. dönem toplantısı, Vali Ahmet Zahteroğulları başkanlığında yapıldı.

Bolu İçin 425 Dev Proje
HABER MERKEZİ

Valilik Yedigöller Toplantı salonunda Vali Zahteroğulları’nın başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Abidin Ünsal, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.

Toplantının açılışında 2014 yılını değerlendiren ve yatırım oranı ve yapılan iş konusunda başarılı olduklarını ifade eden Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, 2014 yılında 425 projeyle 2 milyar TL'lik ödeme ile % 81 parasal ödeneğin alındığını ifade etti ve  bu başarıda emeği geçen tüm çalışanları kutladı.

Toplantının devamında ise 2014 yılının son koordinasyon toplantısında alınan kararlar hakkında yapılan iş ve işlemler aktarıldı.

Vali Zahteroğulları toplantıda yaptığı konuşmasında, “2015 yılı I. Dönem Koordinasyon Kurulu toplantısına hoş geldiniz. Bugün görüşeceğimiz konuların ve alacağımız kararların İlimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. İlimizde 96'sı Bölge Müdürlükleri, 9’u Üniversite, 4’ü Genel Müdürlükler, 140'ı İl Müdürlükleri, 69’u Kaymakamlıklarımız bünyesinde bulunan Köylere Hizmet Götürme Birlikleri ve 107'si Belediyelere ait olmak üzere toplam 425 proje yürütülmektedir. Bu projelerin toplam bedeli (1) Milyar (943) Milyon TL’dır . Yılı Ödenekleri ise (197) Milyon (482) Bin TL olup harcaması da (159) Milyon (624) Bin TL’dir. Bu çerçevede yatırımlar devam ederken onların durumlarını müzakere edeceğiz” dedi.

Toplantıya katılan Bölge ve İl Müdürleri, kendi kurumları ile ilgili Bolu’da yürütülen ve yapımı programlanan yatırım ve projelerle hakkında bilgiler verdi, katılımcıların kendilerine yönetmiş olduğu soruları cevaplandırdı.

Bolu'da son dönemde D-100 üzerinde bulunan ve Karacasu'daki kavşaklar ile ilgili gelen şikayetleri Karayollarına ileten Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, bu yerler ile ilgili çalışmaların ne aşamada olduğunu Karayolları 4. Bölge Müdürü'ne sordu. 4. Bölge Müdürü Mustafa Karademir, kavşaklar ile ilgili tespitlerin mahallinde yapıldığını ve ilk olarak Karacasu kavşağından başlayarak düzenlemeler yapılacağını kaydetti.

Milli Parklar 9. Şube müdürü Erdem Karaağaç yatırımlar ile ilgili konuşmasını yaptıktan sonra bu yıl Abant'ta yeni yapılan kar direkleri ve uyarı levhaları hakkında da katılımcıları bilgilendirdi. Önceki yıllarda Abant Gölü'nün çevre yolunda kar yağışı sonrası sürücülerin yolu bulamayarak göle girdiklerini dile getiren Karaağaç, bu yıl ise Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları tarafından yapılması söylenen kar direkleri ve uyarı levhaları sayesinde bir kaza yaşanmadığını dile getirdi.

Toplantının bir diğer konusunda ise Abant'a yapılacak yeni çevre yolu çalışması kapsamında oluşturulacak yol ile ilgili Vali Zahteroğulları, Abant'ın korunması için bir çok kişiden talep aldığını söyleyerek, Abant'ı korumanın en önemli husususun çevre yolunu gölden uzaklaştırmak olduğunu söyledi. Bunun için bir proje yapıldığını aktaran Vali Zahteroğulları, Abant'ı korumak için bunu yapmaları gerektiğini söyledi.

İl Koordinasyon Toplantısının ardından ise İl İdaresi Kanunu çerçevesinde yapılan toplantıya geçildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan okurcan
hasan okurcan - 7 yıl Önce

ya daha bir adliye sarayının temelini atamadı bu hükümet ne yatırımından bahsediyorsunuz bolu yatırım fakiri bir il izzet baba olmasaydı bolu köydü köy devlet ne yaptı gösterin.

mustafa duran
mustafa duran - 7 yıl Önce

yıllardır söz verildiği halde adliye sarayı yapılmadı ocak ayında ihalesi yapılacak dediler şimdi 2 ay sonra diyorlar bunlar seçim oyunu bolu halkı kandırılıyor.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124