Bolu İl Özel İdaresi Gücüne güç kattı

Bolu il Özel İdaresi bünyesine katılan 12 adet yeni hizmet aracı için tanıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan  Bolu Valisi İbrahim Özçimen alınan araçlardan birinin obezite aracı olduğuna...

Bolu İl Özel İdaresi Gücüne güç kattı

Bolu il Özel İdaresi bünyesine katılan 12 adet yeni hizmet aracı için tanıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan  Bolu Valisi İbrahim Özçimen alınan araçlardan birinin obezite aracı olduğuna dikkat çekerek; ''Dünyada olduğu gibi ülkemiz ve Bolu'da da obez hasta sayısı hızla artmakta Bu hastaların yaşadığı zorlukların ortadan kaldırılması, gerek hastanın gerekse personelin nakil işlemini gerçekleştirmesi anlamında obez ambulanslarına ihtiyaç duyulmuştur” şeklinde konuştu.

   

 

İl Özel İdaresi tarafından toplam bir milyon liraya mal olan 5 adet arazi aracı, kontrol hizmetlerinde kullanılmak üzere 4 connect marka araç, 1 adet çöp kamyonu, 1 obezite ambulansı ve 1 itfaiye aracı alındı. İl Özel İdaresi Park alanında düzenlenen törene Bolu Valisi İbrahim Özçimen, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman, Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, Sağlık Müdürü Mahmut Arık ve daire müdürleri katıldı. Törenden konuşan Bolu Valisi İbrahim Özçimen, özel idarenin hizmetinin gitmediği yerin kalmadığını, özel idarenin halkın ortak ihtiyaçlarını karşıladığını ifade etti. Özçimen, İl Özel İdaresi'nin yerel alt yapısı, kırsal kalkınma hizmetlerini insan odaklı, yenilikçi bir yönetim anlayışıyla, adaletli, verimli ve etkin bir şekilde sunmayı kendisine misyon edindiğini belirterek, ''Dünyada olduğu gibi ülkemiz ve Bolu'da da obez hasta sayısı hızla artmakta. Bu hastaların yaşadığı zorlukların ortadan kaldırılması, gerek hastanın gerekse personelin nakil işlemini gerçekleştirmesi anlamında obez ambulanslarına ihtiyaç duyulmuştur. Bu araçların İl Özel İdaremize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum'' dedi. 

 

Muhtarlar tepki gösterdi

 

Öte yandan törene davet edilmediklerini söyleyen Bolu Muhtarlar Derneği başkanı İlhan Çalışkan ise özellikle kırsal kesimi ilgilendiren böylesine önemli bir programa niçin davet edilmediklerini merak ettiğini söyledi. Çalışkan “Bu araçlar özellikle kırsal kesimde kullanılacak o yüzden bizim de buraya davet edilmemiz gerekirdi” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124