“Bolu İnsanı akıllı ve başarılı”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bolu Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Hisarcıklıoğlu;”Bolumuzun kendi dinamikleri, potansiyeli çok yüksek. İnsanları akıllı ve başarılı. Ankara merkezinde de çok etkililer” dedi.

“Bolu İnsanı akıllı ve başarılı”
 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TSO’nun daveti üzerine beraberinde Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile birlikte Bolu’ya geldi. Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ilk olarak Tokad-i Hayrettin Hz. Türbesi’nde düzenlenen iftar yemeğine katıldı. İftar yemeğinde Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, TSO Başkanı Türker Ateş, Meclis Başkanı Gökhan Yaman, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, TOBB Genel Kurul Delegeleri ve Bolu  iş dünyasından temsilciler de yer aldı. Hisarcıklıoğlu, sonrasında TSO’ya bir ziyarette bulunarak Oda Yönetim Kurulu ile bir toplantı yaptı. TSO kabul salonunda gerçekleşen ziyarette ilk olarak konuşan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu, içinde bulunulan Ramazan ayının manevi havasının en yoğun yaşandığı yerlerden birisi olan Tokad-i Hayrettin Türbesi’nde ağırlamaktan ve Bolu’da konuk etmekten memnuniyet duyduğunu belirterek “TOBB şu anda ülkemizin her yönden teşkilatmış ve en güçlü sivil toplum kuruluşu. Ekonomiden sosyal hayata kadar birçok alanda önder bir kuruluş. Bu anlamda da Ticaret ve Sanayi Odamızın yeni oluşumunda da inşallah TOBB’deki aktivite bundan sonra daha da artarak devam edecek. Sayın Başkanımız hiçbir zaman Bolu’ya desteğini esirgemedi. Bundan sonrada inşallah Bolu’nun geleceğe dönük bütün projelerinde TOBB’un desteği arkamızda. Ondan dolayı da Başkanımıza ve TOBB’a teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum.”dedi.

 

“Bolu’ya gelişimin iki nedeni var”

 

Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den sonra söz alan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bolu’ya gelişinin iki nedeni bulunduğunu; bunlardan ilkinin yeni seçilen TSO Başkanı Türker Ateş’e ve Meclis Başkanı Gökhan Yaman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmak, diğerinin de Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in ve TSO’nun daveti üzerine Bolu’da iftar yapmak olduğunu söyleyerek kendisine gösterilen konukseverlikten dolayı teşekkür etti. Bolu’yu Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birinde yer oluyor olması nedeniyle şanslı bir il olarak addeden Hisarcıklıoğlu, “Bolumuzun kendi dinamikleri, potansiyeli çok yüksek. İnsanları akıllı ve başarılı. Ankara merkezinde de çok etkililer. Bunlardan bir tanesi de Sayın Bakanımız. Özellikle Bolulular açısından baktığımız zaman büyük bir şans. Sayın Bakanımızın Bolu’ya yapacağı hizmetlerden Bolulular olarak çok büyük istifade edeceğiz. Kendisinin kapısı her zaman açık. Fatih Bey, Türk özel sektörünün bağlı olduğu Bakanlığın Bakan Yardımcılığı görevini üstlenmiş durumda. Kendisine Bakan Yardımcılığı süreci içinde Türk özel sektörüne yapmış olduğu olumlu katkılardan dolayı teşekkür ederim” dedi. Hisarcıklıoğlu, TSO Başkanı Türker Ateş’in çalışma arkadaşlarıyla ve Meclis ile birlikte başarılı işler yapacaklarına inandığını dile getirerek Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nın kendilerine çalışmalarında her zaman önemli destekler veren Odalar arasında yer aldığının altını çizdi ve “Bolu’nun ve Boluluların arkasındayız. Bize ne vazife düşüyorsa her zaman için yapmaya hazırız. İnşallah yakın zamanda da Sayın Bakanımızla beraber okulumuzun da temelini atacağız. Okulun açılışını da inşallah beraber gerçekleştiririz” ifadelerinde bulundu.

 

“Hedefimiz bu dönemi İlimiz adına

maksimum kazanımlarla geçirmek”

 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş ise ziyaret sonunda yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: “Oda olarak bağlı bulunduğumuz üst kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin değerli Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ve Odamızın çalışma alanıyla ilgili bağlı bulunduğu Bakan Yardımcımız Fatih Metin’i bir arada İlimizde ve Odamızda konuk etmekten büyük memnuniyet duyduk. Kendilerine bizleri kırmayıp teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Odamızda yaptığımız toplantıda İlimizin gündemindeki konular üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. Gerek Bakan Yardımcımıza, gerekse TOBB Başkanımıza taleplerimizi aktarma olanağı bulduk. İş dünyasının yerel ve merkezi temsilcileri ile yürütme organında bulunan Bakan Yardımcımızın, İlimiz için aynı masada buluşması son derece önemli. Yerel yapı ile merkezi idare arasındaki bu birlik ve beraberliği koruduğumuz sürece, TOBB’nin de güçlü desteğiyle inşallah önümüzdeki süreç hem İlimiz, hem de tüccar ve sanayicilerimiz için olumlu geçecek. Hedefimiz bu dönemi İlimiz adına maksimum kazanımlarla geçirmek. Bunun için var gücümüzle çalışacağız.”
 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2013, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124