Bolu, İsviçre’yi geride bıraktı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu, Türkiye'nin 14 şehrinin toplamının İsviçre, Singapur gibi dünya devlerini geride bıraktığını açıkladı. Açıklanan şehirler arasında Bolu’da bulunuyor.     Türk...

Bolu, İsviçre’yi geride bıraktı

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu, Türkiye'nin 14 şehrinin toplamının İsviçre, Singapur gibi dünya devlerini geride bıraktığını açıkladı. Açıklanan şehirler arasında Bolu’da bulunuyor.

 

 

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından hazırlanan ''Orta Gelir Tuzağı'ndan Çıkış: Hangi Türkiye?'' adlı rapora göre, Türkiye'de belirli bir gelir seviyesinde sıkışıp kalan yani ''Orta Gelir Tuzağı'' riskinde olan 40 şehir, yoksulluk düzeyinde olan ''Orta-Düşük Gelir Grubunda'' 27 şehir, dünyanın en büyük ekonomileriyle yarışan sanayileşmiş ve gelişmiş ''Orta Gelir Tuzağı'' riski olmayan 14 şehir bulunuyor. 

''Orta Gelir Tuzağı'' riski olmayan grup, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli gibi hem ulusal hasıla, hem de nüfusun büyük bölümünü barındıran idari, siyasal, ekonomik, ticari, medya ve sanayi güç merkezlerini barındırıyor. Bu şehirlerden İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova'nın, toplam ulusal hâsılaya katkısı 376 milyar doları buluyor. Bu şehirlerin ekonomisi Singapur, Norveç, İsviçre gibi dünyanın en zengin ülkelerinden daha büyük bir ekonomik büyüklüğe ulaşıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128