Bolu İzzet Baysal’ına Şükran Duyuyor

İzzet Baysal Şükran günleri başladı. Bu yılki şükran günleri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bilim, Kültür ve Bahar şenliği ile beraber gerçekleştiriliyor. İzzet Baysal’a saygı ve şükran yürüyüşünün hemen ertesinde Bolu halkına Şükran günleriyle ilgili düşüncelerini sorduk...

Bolu İzzet Baysal’ına Şükran Duyuyor
 Haber; Duygu Kaya

 

İzzet Baysal Şükran günleri Cumartesi günü sabah 09:30’da Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ve ardından İzzet Baysal anıtına kadar yapılan halk yürüyüşüyle başladı. Protokol konuşmalarından sonra Bolu Belediyesi Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde yapılan Can Dündar konferansından sonra Taşhan’da ve Belediye Meydanı’nda halka yemek ikramı verildi. Saat 14:30’da Karacasu’da AİBÜ İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin açılışı yapıldı. Şükran Günleri’nin ilk günü böyle dolu dolu geçerken bizde Bolu Olay gazetesi olarak vatandaşlara İzzet Baysal şükran günleri kapsamında yapılan etkinlikleri sorduk.

 

 

                        İşçilerden Önce İşe Gelen Bir İşverendi

 

 

Halil İbrahim Cerlet\Emekli

Bolu için büyük bir önder saygın bir kişidir İzzet Baysal. Vakfı ile beraber Bolu’ya çok güzel eserler kazandırmıştır. Sağlık ve eğitim için yaptığı eserlerin Bolu için önemi büyüktür. 1968 yılında İstanbul’da İZSAL’ da çalıştım. Birebir kendisiyle konuşma görüşme fırsatı buldum. İşçilerden önce işe gelen bir insandı İzzet Baysal. Bilhassa eğitim ve sağlığa verdiği hizmetten dolayı çok mutluluk duyuyorum. Etkinlikler daha kapsamlı yapılabilir.

 

Bu Üniversitede Okuduğumuz İçin Çok Şanslıyız

 

Nesrin Doğan/Öğrenci

Zelal Resuloğlu\ Öğrenci

 

                  

Şehri inşa ettiğinden ve üniversitemizi yaptığından dolayı kendisine saygı ve şükran duyuyoruz. Etkinlikler gayet güzel yapılıyor herkes üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapıyorlar. Biz 3.sınıf öğrencisiyiz. Az önce yürürken kendi aramızda böyle bir üniversiteye sahip olmamızdan dolayı ne kadar şanslı olduğumuzu konuşuyorduk. Zaten böyle güzel bir şehrin gelişmiş bir üniversiteye ihtiyacı varmış zamanında.

 

Şerafettin Seyis \İzzet Yıldız

                     Bolu, İzzet Baysal ile Bolu Oldu

Gayet güzel geçiyor etkinlikler. Bu sene diğer yıllara göre daha iyi geçiyor. İzzet Baysal Türkiye’de bir tanedir. İzzet Baysal olmasaydı Bolu Bolu olmazdı. Yani İzzet Baysal var Bolu var.

 

 

Baş Köşede Yeri Var

 

Emine Carlı \81 yaşında

                          

O memleketin bir tanesidir. Atatürk’ten sonra İzzet Baysaldır. Ben 1957 senesinde buraya geldiğimde hastanenin altında atölyeleri vardı. O yüzden kendisini tanıdığımı söyleyebilirim. Bir işe faydalı olursanız karşılığını alırsınız. Bu insan bugün yaptığı işlerin karşılığını halkın sevgisiyle alıyor. Nur içinde yatsın. Bir sürü eser bıraktı Bolu’ya. Hastaneye her gittiğimde mezarına uğrar bir dua ederim. Bakın İzzet Baysalın fotoğraflarına dişinin biri yok. Nasıl olur da bu kadar varlıklı bir insan dişini yaptırmaz. Çünkü o ne demiş ‘nasıl olsa toprak olacağız.’ Yaptırdığı bütün hastane ve okullar Bolu’yu geliştirmiş. Sağ olsunlar vakfı ve ailesi de onun gibi güzel işler yapmaya çalışıyorlar. Hepsini takdir ediyorum. Etkinliklerde güzel geçiyor.

 

Serpil Ala\Memur

                           Onu Şükran Günleriyle Anmak Güzel

Onun gibi hayırsever bir insan olmak çok gurur verici bir şey. İzzet Baysal’ı her daim anmak için yapılan şükran günlerini de çok anlamlı buluyorum. Onun gibi Türkiye’de büyük işler yapacak sınırlı sayıda insan var.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2013, 18:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128