Bolu müftüsü neyin peşinde?##hb_manset.gif

Bolu İl müftüsü Mehmet Şahin 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Şehitlik Mezarlığında yaptığı duada Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal’in adını anmadı. Törenlere katılarak bu duruma şahit olan CHP...

Bolu müftüsü neyin peşinde?##hb_manset.gif

Bolu İl müftüsü Mehmet Şahin 18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Şehitlik Mezarlığında yaptığı duada Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal’in adını anmadı. Törenlere katılarak bu duruma şahit olan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan; “Böyle insanların il müftüsü olmasından dolayı utanç duyuyorum. Mustafa Kemal paşanın adını özenle anmaktan kaçınan bu kişi nasıl Bolu İl müftüsü olarak görev yapar. Yaşananları şiddetle kınıyorum” dedi.

 

 

CHP Genel Merkezi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarından oluşan 7 dakikalık CD’yi hazırlayarak parti örgütüne gönderdi. ‘Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın miting, açılış törenleri, Davos Zirvesi, televizyon programları ve partisinin grup toplantılarında yaptığı konuşmalardaki çelişkilerden görüntülü ve sesli olarak CD hazırlandı. ‘Bir Başbakan iki Erdoğan’ adlı CD’nin kapağında Erdoğan’ın yüzü iki farklı renkte gösterildi ve üzerine ’10 yıldır her kanalda’ yazıldı. CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan il binasında yaptığı basın toplantısında yerel ve ulusal gündemi değerlendirdi. Basın mensubu ve partililere “Bir başbakan iki Erdoğan” isimli 7 dakikalık kısa filmi izlettiren Özcan “Sayın Başbakan’ın aynı konu da farklı zaman dilimlerinde ne kadar farklı konuştuğu bu filmle bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi. Toplantıda daha sonra basın mensuplarından gelen soruları cevaplayan Özcan; “18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Şehitlik Mezarlığında Vali İbrahim Özçimen’in Şehitlik Defterini imzalanmasının ardından İl Müftüsü Mehmet Şahin tarafından dua okundu. Şahin’in yaptığı dua sırasında Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal’in adını anmaması dikkat çekti. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şeklindeki sorusuna;” Böyle insanların il müftüsü olmasından dolayı utanç duyuyorum. Ulusal kurtuluş savaşımızın lideri Çanakkale savaşının muzaffer komutanı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adı komutanlığını yaptığı bir savaşta diğer şehit ve gazilerin adlarıyla birlikte nasıl anılmaz? Mustafa Kemal paşanın adını özenle anmaktan kaçınan bu kişi nasıl Bolu İl müftüsü olarak görev yapar. Yaşananları şiddetle kınıyorum” biçiminde konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER