Bolu MYO’nun AB Projesi Başarıyla Tamamlandı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, üniversiteyi el birliğiyle daha iyi noktalara getirme gayreti içinde olduklarını, bu kapsamda gerçekleştirilen ‘İş gücü Piyasası İçin Mekatronik Alanında Nitelikli Eleman Yetiştirmek’ projesiyle üniversitelerarası işbirliği ile üniversite-sanayi işbirliğini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bolu MYO’nun AB Projesi  Başarıyla Tamamlandı
 Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Leonardo Da Vinci Mesleki Eğitim projesi kapsamında AİBÜ Bolu Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan ‘İşgücü Piyasası İçin Mekatronik Alanında Nitelikli Eleman Yetiştirmek’ projesi tamamlandı. Projenin başarıyla sona ermesi dolayısıyla Bolu MYO’da düzenlenen programda, proje kapsamında Almanya, Belçika, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’ne giden 80 öğrenci ile 4 öğretim elemanına katılım sertifikaları verildi.Programda konuşan Rektör Coşkun, göreve geldiklerinden bu yana üniversitemizi el birliğiyle daha iyi noktalara getirme gayreti içinde olduklarını vurgulayarak, “Sonuçları benim için mutluluk verici oldu. Üniversitemiz bu projeyle sadece bir işi değil birkaç işi bir arada başarmış oldu. Bu projeyle, üniversite-sanayi işbirliği, üniversitelerarası işbirliği ve uluslararası işbirliği gibi benzer işbirliklerini bir arada gerçekleştirmiş olduk.” dedi. Rektör Coşkun, öğrencileri çok daha iyi yetiştirebilmek amacıyla gayret sarf ettiklerini ve çağdaş sistemler ile sanayi işbirliğine önem vererek eğitimi uluslar arası boyuta taşımayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi. 

 

‘Üniversite Yönetimine Teşekkür Ediyorum’

 

Bolu MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hasan Lök ise yaptığı konuşmada, bu tür projelerin hem üniversite hem de meslek yüksekokulu için önemli bir kazanç olduğunu ve önümüzdeki dönemlerde de bu projelerin artarak devam edeceğini anlatarak, “Öğretim elemanı kapasitemiz 36’ydı. Endüstri Meslek Lisesi’nden destek alıyorduk. Son 3 yılda 20 öğretim elemanı aldık. Böylece okulumuzun hem alt yapısı hem de öğretim kalitesi ve kapasitesi arttı. Bu da bizim proje hazırlama ve yürütme kapasitemizi arttırdı. Bu sebeple üniversite yönetimine teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Programda Bolu MYO öğretim görevlisi ve Proje Koordinatörü Murat Özkan’ın proje hakkında bilgi vermesinin ardından Almanya’ya giden grup içinde yer alan ve AİBÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden bu yıl mezun olan Mahmut Gökçe ile Belçika grubunda yer alan ve aynı bölümden mezun Fahrettin Küçükiba ile Çek Cumhuriyeti grubunda yer alan ve AİBÜ Bolu MYO Tekstil Teknolojisi Bölümü’nden yine bu yıl mezun olan Saniye Kırca tecrübelerini paylaştılar. Ardından yurt dışına giden öğrenci gruplarının başkanlığını yapan Bolu MYO öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Filiz Akın ile Yrd. Doç. Dr. Göksel Özer ile öğretim görevlileri Murat Özkan ve İbrahim Karagöz’e Rektör Coşkun tarafından katılım sertifikaları verildi. Programın sonunda proje kapsamındaki 4 ülkeye giden 80 öğrenciye de katılım sertifikaları verildi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2013, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124