Bolu OGM doludizgin!

Bolu Orman genel müdürlüğüne bağlı İşletme Müdürlüğünde ilk aralama bakımı faaliyetleri ile eğitim seminerleri tüm hızıyla devam ediyor.

Bolu OGM doludizgin!
 Bolu İşletme Müdürlüğü Sarıçam İşletme Şefliğinde 2012 yılı itibari ile 54 hektar sıklık bakımı ve 108 hektar ilk aralama bakımı faaliyetleri gerçekleştirildi. 2013 yılında ise program dahilinde 70 hektar sıklık bakımı ve 75 hektar ilk aralama bakımı faaliyetlerine başlandığı belirtilen Sarıçam İşletme Şefliğinde haziran ayı itibariyle 40 hektar sıklık bakımı ve 35 hektar ilk aralama bakımı gerçekleştirildi. Sıklık bakımı ve ilk aralama bakımı faaliyetlerine ilişkin öncesi ve sonrasıyla görüntülendiği çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği belirtildi.

 

Eğitim seminerleri sürüyor

 

Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde ilki Aladağ ile başlayan Bolu ile devam eden Orman Muhafaza Memurlarına yönelik başta koruma (Arama, el koyma, suç zaptı düzenlenmesi), halkla ilişkiler, iletişim, kılık kıyafet, etik kavram ve davranış konuları olmak üzere ve diğer ormancılık faaliyetlerine ilişkin konulardaki eğitimlere Mudurnu Orman İşletme Müdürlüğünde devam edildi. Seben Orman İşletme Müdür Yardımcısı Fatih Öztürk ve Aladağ İşletme Müdürlüğü Kökez İşletme Şefi Kenan Şahin tarafından verilen eğitimlerde Ormancılık faaliyetleri ile ilgili arazi ve büro uygulamalarında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşülerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Yetişkin eğitim tekniklerine uygun gerçekleştirilen ve eğitim konularının çok yönlü ele alındığı seminerde uygulamalardaki birlikteliğin sağlanarak daha başarılı sonuçların elde edileceği belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2013, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124