Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ile Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi arasında örnek iş birliği…

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Derya Eşen’in talepleri doğrultusunda Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü 3. sınıfının seçmeli derslerinden Kent Ormancılığı dersinde Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde Kent Ormancılığı ve Kent Ormanları konusunda yapılan çalışmalar hakkında Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Erdoğan Asma tarafından bilgilendirme ve konu hakkında sunu yapıldı.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü ile Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi arasında örnek iş birliği…

Prof. Dr. Derya Eşen’in nezaretinde Orman Fakültesinde Kent Ormancığı Seçmeli dersini alan öğrencilerin katılımıyla Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Erdoğan Asma tarafından genel olarak Kent Ormancılığı ve Kent Ormanları, Türkiye de gelişimi ve hukuki mevzuatı ile Bolu ve Düzce illerinde tesis edilen Kent Ormanları hakkında bir ders saati boyunca hazırlanan sunu eşliğinde bilgilendirme yapıldı.

Prof. Dr. Derya Eşen Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne Düzce Üniversitesi Orman Fakültesine verdikleri her türlü destekten dolayı Orman Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak müteşekkir olduğunu belirtti.

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesinden gelen her türlü taleplere açık olduklarını belirten Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin Bölge Müdürlüğü personelleri tarafından derslerde yapılan bilgilendirme ve sunulardan büyük memnuniyet duyduğunu, öğrencilerin derslerde teorik olarak öğrendikleri her türlü Ormancılık konularının arazide tatbiki olarak gösterilerek daha iyi öğrenilmesinin sağlanmasında başta kendisi olmak üzere tüm Orman Bölge Müdürlüğü personelinin hazır olduğunu ifade etti. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128