Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde yangın tatbikatı

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından Bolu Orman Bölge Müdürlüğü personeline eğitim amaçlı sivil savunma ve yangın tatbikatı İşletme Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğünde yangın tatbikatı

Haber: Aysun Beykoz

Meydana gelen ev, eşya ve diğer yangınlara nasıl müdahale edileceği, yangınların türüne göre müdahale şekillerinin ne olacağı konularını içeren ve Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından verilen Bolu Orman Bölge Müdürlüğü personeline eğitim amaçlı sivil savunma ve yangın tatbikatı İşletme Müdürlüğünde gerçekleştirildi. Personelin bilgilerini tazeleyerek yeni bilgiler eklemek, iş hayatı ve sosyal hayatta karşılaşılan olaylara bilinçli bir şekilde müdahale etmelerini sağlamak ve iş güvenliği konularında farkındalık oluşturmak için verilen eğitim, iş yerinde ya da farklı ortamlarda olası yangınlar karşısında genel müdahale şekillerinin ne olacağı konularını içerdi.

Bolu Belediye İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından verilen eğitime 60 personel katıldı. İki bölümden oluşan eğitimin ilk bölümü teorik bilgiler verilerek gerçekleşirken ikinci bölümde yangın karşısında müdahalenin nasıl olacağı küçük bir tatbikatla anlatıldı. Kurum yetkililerince personelin karşılaşacakları her türlü olumsuz vakalar karşısında bilinçli bir şekilde müdahale etmelerini sağlayarak başta ölüm ve yaralanmaların önüne geçilip maddi kayıpların en aza inmesinin hedeflendiği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER