Bolu pazarında bir ilk

Bolu pazarı esnafı dün bir ilki yaşadı. Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, Bolu pazarında Esnaf duası projesini başlattı. Dün sabah ilk kez Bolu Pazarında uygulanan Esnaf Dua’sı bundan sona her pazartesi günü okunacak.

Bolu pazarında bir ilk

Özel Haber: Semih BAYKAL

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığı görevine geldiğinden bu yana Pazar esnafının sorunlarına dertlerine çare bulmak ve Bolu pazarının gelişmesi için aralıksız çalışan Başkan Mustafa Altındal, bu bağlam da Bolu pazarıyla ilgili bir ilke daha imza attı. Başkan Altındal, Bolu Pazarında esnaf duası projesini başlattı. Dün sabah ilk kez uygulanan proje ile Bolu pazarı esnafı, Pazar yerinde bulunan Bolu Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğünün hoparlörlerinden Yeşil Cami İmamı tarafından okunan esnaf duası ile tezgâhlarını açtı.

HER PAZARTESİ GÜNÜ PAZAR TEZGÂHLAR ESNAF DUASI İLE AÇILACAK

Bolu Pazarın da ilk kez esnaf duası projesi başlatan Başkan Mustafa Altındal projeyle ilgili şunları söyledi; “ Zaten Esnaf Duası’nı her Cuma günü Yukarı Çarşı Esnafı yapıyordu. Yukarı Çarşı Esnafı dışında Esnaf duası Gerede ilçemizdeki Pazar da da uygulanıyordu. Biz de Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası olarak böyle bir projenin Bolu pazarında da yapılması gerektiğini düşündük. Bunun için de hemen çalışmalarımıza başlayarak Bolu Belediyesine ve Bolu İl Müftülüğüne müracaatlarımızı yaptık. Sağ olsunlar ki Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ve Bolu İl Müftümüz İzani Turan bizim bu müracaatımızı geri çevirmedi. Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz bize Pazar yerinde bulunan Zabıta Müdürlüğünün hoparlörlerini kullanmamıza izin verdi. İl Müftümüz İzani Turan Bey’de esnaf duasını yapmak için Yeşil İmamını görevlendirdi. Böyle bir proje de bize destek olan ve yardımcı olan öncelikli Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz ve İl Müftümüz İzani Turan Bey’e Allah razı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.  Esnaf duamız bundan sonra her Pazartesi günü Yeşil Cami İmamız eşliğinde Bolu pazarında okutulacaktır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 18:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124