Bolu pazarında tezgah kavgası

​​​​​​​Pazartesi günleri kurulan büyük pazarda Bolu esnafı ve Düzce esnafı arasında tartışma çıktı. Esnaflar arasındaki tartışmayı Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan yatıştırdı.

Bolu pazarında tezgah kavgası

Haber: Volkan Yılmaz

Pazartesi günleri kurulan büyük pazarda Bolu esnafı ile Düzce esnafı yer ve tezgah kavgası çıktı. Kısa sürede alevlenen tartışmanın ardından olay yerine çok sayıda zabıta, polis ekipleri ve bekçi sevk edildi. Bolu esnafının kurdukları tezgâhları kaldıran Düzce esnafı yerine kendi tezgahlarını kurarak satış yapmaya başladı. Kendi tezgahlarının kaldırıldığını gören Bolulu esnaf ise olay yerine zabıta ekiplerini çağırdı. Bolu Belediyesi ile Bolu Valiliği’ne isyan ederek Pazarcılar ve Manavcılar Odası Başkanı Mustafa Altındal’a tepkilerini gösteren Bolulu pazarcı esnafını çevrede bulunan vatandaşlar ve zabıta ekipleri sakinleştirdi. Bolulu esnaf, Düzce esnafının tezgahlarının önüne araçlarını çekerek satış yapmasına engel oldu. Tezgahlarının önüne araba çekilen pazarcılar, Bolu esnafına tepki gösterdi. İki tarafın tartışmasını olay yerine gelen Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan yatıştırdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Herhangi biri
Herhangi biri - 2 yıl Önce

Bolu pazarı diyorsunuz ama tezgah açanların yüzde 80 ni düzceden yüzde 10 nuda Sakarya dan geliyor.sadece yüzde 10 nu Bolulu esnaf.diğer illerden gelenler Bolu'nun parasını kendi memleketlerine götürüyor.boluya bir faydaları yok.bolu pazarında ne evrak var ne işyeri ruhsatı memlekete hiçbir katkısı olmayıp dükkan açıp vergisini veren esnafada zararı çok büyük.bu pazarın tamamen kapatılması taraftarıyım.Tanju başkanım duy sesimizi.

SIRADAKİ HABER

banner128