BOLU POLİSİ “CANLI BOMBA” ALARMINDA

Çarşamba akşamı Ankara'da, İnönü Bulvarı'nı Dikmen Caddesi'ne bağlayan Merasim Sokak'ta askeri servis araçlarının geçişi sırasında patlama meydana gelmesi ve askeri personeli taşıyan servis araçları kırmızı ışıkta beklediği sırada hızla aralarına dalan bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlenmesiyle çok sayıda askeri personel hayatını kaybetmiş ve yaralananlar olmuştu. Patlamanın ardından Bolu İl Emniyet müdürlüğünün tüm birimleri teyakkuza geçerek, güvenlik önlemlerini attırdı. Dünde İzzet Baysal Caddesinde sırtında sırt çantası bulunan kara çarşaflı bir kadın “Canlı Bomba” ihtimali üzerine polisi alarma geçirdi. Sivil Asayiş Şubesi ekipleri dikkat çeken kadını durdurarak kısa süreli sorgulama yaptı.

BOLU POLİSİ “CANLI BOMBA” ALARMINDA

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Son günlerde terör örgütü PKK’nın sivil, asker ve polislerimizi şehit etmesi, Güney Doğu’daki bazı ilerin ilçelerinde terör örgütüyle gece gündüz demeden çatışmaların sürmesi ve canlı bombaların bazı illerde eylem yapacağı bilgisi üzerine tüm illerde olduğu gibi Bolu İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan tüm birimlerin önlemleri arttırması gözlerden kaçmadı.

Özellikle kara çarşaf giymiş kadınların canlı bomba olma ihtimali üzerine polisler daha duyarlı ve dikkatli çalışma yapmaya başlarken, bir dizi önlemlerde artırıldı. Dün öğle saatlerinde kara çarşaflı ve sırtında sırt çantası bulunan bir kadın Bolu polisini ayağa kaldırdı. İzzet Baysal Caddesi üzerinde vatandaşların dikkatini çeken bu kadın canlı bomba olabileceği ihtimaliyle polise bildirildi.

Olay yerine kısa sürede ulaşan Asayiş Şubesinin sivil ekipleri, dikkat çeken kara çarşaflı ve sırt çantası bulunan kadını hemen gözlem altına alarak kimlik sorgusu yaptı. Yapılan araştırmada dikkat çeken kadının Cuma namazına giden kocasını beklediği öğrenilirken hem vatandaşlar hem de görevli polis memurları rahat bir nefes aldılar. Kısa sürede olay yerine gelip duruma müdahale eden polisler, vatandaşlar tarafından taktirle karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 15:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
tarık çiçek
tarık çiçek - 4 yıl Önce

dünya yansa bolu'ya bir şey olmaz. kaşınmayalım.

Alparslan ÖZKAN
Alparslan ÖZKAN - 4 yıl Önce

polis kuş uçurtmuyor helal olsun.allah polisimizi askerimizi korusun.........

SIRADAKİ HABER