Bolu polisi Çinçin’e darbe vurdu

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosunun deneyimli ve başarılı ekipleri yine büyük bir başarıya imza atarak rekor kırdı. Ankara'dan kiraladıkları kiralık araçlarla 57 il ve ilçede tespit edilen 157 hırsızlığı gerçekleştirdiği iddiasıyla biri kadın 5 kişi Bolu'da yakalandı. Zanlıların ilimizde de 12 iş yerinden hırsızlık yaptığı kamera kayıtlarıyla tek tek tespit edildi.

 Bolu polisi Çinçin’e darbe vurdu

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekipleri suç oranının yüksek olduğu, hırsızların barınağı olan Ankara’nın Çinçin mahallesine adeta büyük bir darbe vurdu. Ankara'dan kiraladıkları kiralık araçlarla 57 il ve ilçede tespit edilen 157 hırsızlığı gerçekleştirdiği iddiasıyla biri kadın 5 kişi Bolu'da yakalandı. 5 şüphelinin işyerlerinden yaptıkları hırsızlık güvenlik kameralarına yansıdı. Bolu’daki 12 işyerinde yapılan hırsızlık olaylarına tek tek kameralardan izleyen ve zanlıları tespit eden hırsızlık bürosunun deneyimli ve başarılı ekipleri, bu güne kadar sahte kimlik kullanan şahısların tek tek gerçek kimliklerini tespit ettikten sonra zanlıları yapılan operasyon yakaladı. Zanlılar, “Geceleyin birden fazla işyerinden hırsızlık, resmi belgede sahtecilik(Sahte nüfus cüzdanı kullanmak) suçlarından haklarında işlem yapıldı.

 

Bolu'da 1,5 yıl içerisinde 12 işyerine giren hırsızlar, çok sayıda cep telefonu, bilgisayar ve elektronik eşya çaldı. Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, onlarca güvenlik kamerasının kayıtlarını izleyerek zanlıların kimliklerini tespit ederken, kullandıkları araçların da kiralık olduğunu belirledi. Zanlıları yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlatan ekipler, Cuma günü 5 kişinin kente giriş yaptığını belirledi. Bir işyerinden hırsızlık yapmak isteyenler suçüstü yakalandılar.

 

1,5 yıl süren çalışmanın ardından yakalanan biri kadın 5 kişi gözaltına alındı. Sahte kimlik kullanarak hırsızlık yapan S.A, T.Y, O.A., H.E. ve S.A'nın karıştığı olayları tespit etmek için ek gözaltı süresi alındı. Yapılan çalışmada 5 kişinin Ankara'da yaşadıkları, kiraladıkları otomobillerle 53 il ve ilçede tespit edilen 157 hırsızlığı gerçekleştirdikleri belirlendi. Şüphelilerin sahte kimlikle cezaevinde bulunan arkadaşlarını ziyaret ettikleri de ortaya çıktı. Hırsızlık suçundan çok sayıda sabıkası bulunan şüphelilerin bir cep telefonu bayisinden tablet bilgisayar ile bir telefon firmasından çok sayıda cep telefonu, laptop, tablet bilgisayar çaldıkları anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

TEBRİK YAĞIYOR

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekiplerine yaptıkları büyük başarıdan dolayı diğer il emniyet müdürlüklerinden tebrikler geliyor. Yapılan araştırmada zanlıların hırsızlık olayına karışmalarından başka uyuşturucu bağımlısı oldukları da ortaya çıktı. Ankara, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya gibi büyük iller başta olmak üzere çok sayıda İl Emniyet Müdürlüğü tarafından aranan zanlıların Ankara’nın Çinçin mahallesinde oturdukları belirlendi. Bolu polisi yaptığı bu başarılı çalışmalardan dolayı da yeni bir rekor kırmış oldu. Sahte kimlikle cezaevine bile girdikleri belirlenen zanlıların artık gerçek kimlikleriyle yargılanacakları de belirlendi.Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128