BOLU POLİSİ ÖYLE BİR OPERASYON YAPTI Kİ!!!

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nin başarıdan başarıya koyan Asayiş Şubesi’nin Şahinleri ile Asayiş Ekipler Amirliğine bağlı resmi ekipleri Bolu’da eş zamanlı öyle bir operasyon yaptı ki tüm mahalle sakinlerinin ve küçük çocukların büyük taktirini topladı. Şehir merkezinde tözellikle küçük çocukların ve ailelerin büyük korkularına neden olan, tinerci ve alkoliklerin mekan tuttuğu metruk binalara eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda çok sayıda alkol şişesi, yatak, yorgan ve bally tabir edilen uyuşturucu kutuları bulundu. Metruk binaların olduğu bölgede çocuk parkında oynayan küçük çocukların; “Ne olur amca bu binaları yıkın. Çok korkuyoruz. Burada her türlü kötülükler oluyor” diyerek feryat etmeleri bu işin ne kadar çok ciddi olduğunun bir göstergesi oldu.

BOLU POLİSİ ÖYLE BİR OPERASYON YAPTI Kİ!!!

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu’da son günlerde mekancı olarak tabir ettiğimiz alkolik ve uyuşturucu madde kullananların sayısı artması ve bu tür insanların da mahalle ve sokak aralarında bulunan metruk binaları mesken tutması üzerini bu işi tam anlamıyla ciddiye alan ve Bolu halkının can mal güvenliğini ön planda tutan Asayiş Şubesi, Asayiş Ekipler Amirliği dün öğleden sonra çok sayıdaki metruk binaya eş zamanlı operasyon düzenledi.

Resmi ve sivil ekiplerin katıldığı eş zamanlı operasyonda metruk binalar içersinde bulunanlar polisleri bile şok etti. Camları kırık, odaların içersinde yakılan elbiseler haricinde binaların içersinde alkol şişeleri, bally tabir edilen uyuşturucu kutuları, öldürülmüş kedi leşleri gibi tüyler ürperten olaylarla karşılaşıldı. Uyuşturucu müptelalarının girdikleri metruk binaların kapılarına ve duvarlarına yazdıkları ilginç yazılarda gözlerden kaçmadı.

Asayiş Şube Müdürü Tuncay Sancak, uyuşturucu ve alkoliklerin son günlerde çeşitli mahalle ve sokaklarda bulunan metruk binaları kendilerine mekan tuttuğunu ve bu tür insanların halkın huzurunu kaçırmaya çalıştıklarını belirterek, “Asayiş Şubesi ve Asayiş Ekipler Amirliği olarak her gün rutin olarak bu tür yerleri denetim altında tutuyoruz. Okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerin artık sokaklarda ve metruk binaların çevresinde bulunan çocuk parlarını çok kullandıklarından dolayı bir operasyon yapma ihtiyacı duyduk. Halkımızın can ve mal güvenliği bizim ilkimiz olduğu için dün itibariyle eş zamanlı operasyon gerçekleştirdik. Gerçekten gördüğüz manzara karşısında bizde şok olduk. Bundan böyle bu tür insanlara kesinlikle aman vermeyeceğiz ve 24 saat metruk binalar gözetimimiz altında olacaktır. Yapılan bu çalışlarımız halkımızın da taktirini kazanması bizleri çok mutlu etti. Polis her zaman haklının yanında ve haksızın karşısındadır. Bolu halkının ve özellikle küçük çocuklarımızın huzurunu kimse bozamaz. Bu tür operasyonlarımız devam edecektir. Vatandaşlarımız tek ricamız metruk binaların içerine giren kişileri gördükleri mutlaka 155 Polis imdat hattını aramalarını istiyoruz” dedi.

“NE OLUR AMCA BU BİNAYI YIKIN”

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ve Asayiş Ekipler Amirliğinin resmi ve sivil polisleri tarafından gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda çocuk parkında oyun oynayan küçük bir çocuğun ferdayı hem polisleri hem de bu haberi yapmaya çalışan en Kasım Şahin’i çok duygulandırdı. Küçük bir çocuk, “Ne olur amca bu binayım yıkın. Çok korkuyoruz. Burada her türlü kötülükler oluyor” demesi üzerine görevli polisler, “Korkmayın, daha da cesur olun. Bizler sizin için buradayız. Sizler için görev yapıyoruz. Kılınıza bir zarar gelse bu zarar bize yapılmış bir zarardır. Bu tür binalara giren şahısları mutlaka 155 Polis imdat hattına bildirin. Biz polis ağabeyleriniz olarak sizin geleceğinizi, ailelerinizi ve can  güvenliğinizi sağlamak için hep yanınızdayız” diyerek operasyonu tamamladılar.


Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2015, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128