BOLU PTT’SİNİN ADI BÖYLE BİR OLAYA KARIŞTIRILAMAZ

PTT, 6.4 milyon TL’yi zimmetine geçirdiği tespit edilen çalışanlarının işten çıkarıldıklarını ve haklarında hukuki sürecin devam ettiğini açıklamasına Bolu PTT Baş Müdürü Sami Arlı’dan açıklama geldi. Arlı, zimmet olayında Bolu’da görev yapan bir personelinde adının karıştığı bilgilerinin yanlış olduğunu belirterek, “Haber yanlıştır. Bolu PTT’sinde zimmet olayına karışan hiçbir kimse yoktur. Sadece 3 yıl önce yapılan teftiş esnasında Mudurnu ilçesinde görev yapan ve emekli olan bir görevli hakkında işlem yapılmıştır” dedi.

 BOLU PTT’SİNİN ADI BÖYLE BİR OLAYA KARIŞTIRILAMAZ
ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bazı haber sitelerinde aralarında Bolu PTT’sinde görev yapan personelin zimmetlerine 6.4 milyon TL geçirdikleri. Bu kişilerin görevlerinden alındıkları ve haklarında hukuki sürecin başlatıldığı haberlerine yönelik Bolu Olay Gazetesi olarak PTT Bolu Baş Müdürü Sami Arlı’ya sorduk. Arlı, böyle bir olayın Bolu’da yaşanmadığını ve hiçbir personelinin ise zimmet olayına karışmadığını belirterek, “Maalesef, bizlerde bazı haber sitelerinde zimmet olayı haberini gördük. Ancak, ortada bir yanlış ve bir hata vardır. Yaptığımız araştırmalarda Bolu’da görev yapan hiç personelimiz böyle bir olaya karışmamıştır. Haber sitelerinde de bu hatanın düzeltilmesini bekliyoruz. Bolumuzun böyle bir haberle anılmasını şiddetle kınıyoruz. Bolu PTT’si bu güne kadar halkımıza ve devletimize karşı gereken tüm titizliği, onuru ve guruyla hizmet vermektedir. Bu onur ve gururu tüm personelimle yaşıyorum” diye konuştu.

3 YIL ÖNCE BİR OLAY YAŞANDI

Bolu PTT Baş Müdürü Sami Arlı, kendisinin Bolu’daki görevine başlamadan yani bundan yaklaşık 3 yıl önce Mudurnu PTT’sinde bir üzücü olay yaşandığını da dile getirerek, “Genel Merkezimiz her yıl zaman zaman teftiş yapar. 3 yıl önce Mudurnu PTT’sinde de gerçekleştirilen teftiş de o dönemde görevli olan ve daha sonra emekliliğe ayrılan personelimiz yanlışlıkla usul hatasından dolayı 400 TL’lik bir olayı olmuştur. Tabi ki bu olay da teftişte ortaya çıktı. Görevli hakkında yargı süreci başlatılmış ve bu süreç de halen daha sürmektedir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2015, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128