banner120

Bolu sağlıkta “çağ” atlayacak

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Murat Özmen’i Merkez Ünite’deki makamında ziyaret eden Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Türkiye’de sağlık alanında yeni bir döneme girildiğini Bolu’nun da bu...

Bolu sağlıkta “çağ” atlayacak

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Murat Özmen’i Merkez Ünite’deki makamında ziyaret eden Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Türkiye’de sağlık alanında yeni bir döneme girildiğini Bolu’nun da bu süreçte önemli bir işlevinin olduğunu ifade etti.

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun partilileri ile birlikte daha önce Köroğlu Ünitesi’nde ziyaret ettiği Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Murat Özmen’i bu kez Merkez Ünite’deki makamında ziyaret etti. Özmen, ziyarette şuanda kurulma aşamasında olan Sağlık Turizmi Derneği’nden de bahsederken, derneğin kurulması ile birlikte yurt dışından gelecek yabancı turistlerin tedavisini de Bolu’da yapmak istediklerini söyledi. Ziyaretin amacı hakkında bilgiler veren Ercoşkun; “Genel Sekreterlik uygulamasından sonra Köroğlu Ünitesi’nde ziyarette bulunmuştuk ama genel sekreterimizi makamında da ziyaret etmek istedik. Bu uygulamanın olumlu sonuçlarını hep birlikte görüyoruz. Gerçekten ülkenin kaynaklarının çok daha verimli kullanılabilmesi, ülke genelinde ciddi bir memnuniyet konusu olan sağlık hizmetlerinin daha da iyi noktalara gelebilmesi amacıyla yapılan bu çalışmanın Bolu’da olduğu gibi diğer illerde de çok ciddi manada başarılı bir şekilde uygulandığını görmek mutluluk verici. İnşallah bu bayrak yarışı daha iyi noktalara taşınır. Hem de Bolu’da yaşayan sakinlere sağlık anlamındaki hizmetleri bir taraftan gerçekleşirken, bir taraftan da sağlık turizmi anlamında da Bolu’nun kaynaklarının Bolu’nun geleceğe olan katkıları noktasında iyi yere gelmesini temenni ediyoruz. Biz milletvekili olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.”dedi.

  

 

“Bu sistemi daha da ileriye götüreceğiz”

 

Ziyaretten büyük bir memnunluk duyduğunu söyleyen Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Murat Özmen ise ; “Yeni yapılanma neticesinde halkımıza daha kaliteli, daha etkin ve daha verimli sağlık hizmeti sunabilmek için böyle bir yapılanmaya gidildi. İnşallah hep beraber bu sistemi daha da ileriye götüreceğiz. Biz hizmeti aldığımız yerden, bayrak yarışını daha ileriye taşıyacağız. Üzerimize düşen görevi layıkıyla yapıp halkımızın layık olduğu sağlık hizmetini en iyi şekilde sunmaya çalışacağız.” Biçiminde konuştu. Özmen ; “Sağlık turizminin Bolu’da öncelikli olarak uygulanması gereken bir faaliyet alanı olduğunu düşünüyorum. Bunun için Valilik düzeyinde bir toplantı yapıldı. Sağlık Turizmi Derneği’nin kurulma aşamasına başladık. Bundan sonraki dönemde de Bakanlık ve Sağlık Turizm Daire Başkanlığı ile koordineli olarak Bolu’nun tanıtımı için çalışmalar yürütülüyor. Böylece daha etkili bir tanıtım sağlanarak yurt dışından özellikle fizik tedavi ile ağız ve diş sağlığı ile ilgili yabancı turistleri de Bolu’da ağırlamak istiyoruz” dedi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124