Bolu Sarıgül’e yeşil ışık yaktı

Yerel seçim yarışı özellikle İstanbul ve Ankara’da çekişmeli geçecek gibi görünüyor. Partiler hala kesin adaylarını belirlemedi fakat insanların beklentileri özellikle CHP için çoktan belli. Bolulular “İstanbul’a Sarıgül yakışır” diyor. Yerel’de ise vatandaşlar seçimlerin Adalet ve Kalkınma Partisi ve CHP arasında geçeceğini ifade ediyor.

Bolu Sarıgül’e yeşil ışık yaktı
 Haber; Duygu Kaya

 

2014 Yerel seçimleri yaklaşırken en çok merak edilen konu İstanbul, Ankara, İzmir gibi Büyükşehir belediyelerinde hangi partinin hangi adayla seçim yarışında yer alacağı oluyor. Özellikle yerel seçimlerde birçok insan için İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığına gelecek kişi genel seçimler için bir gösterge oluyor. CHP İstanbul’da Gürsel Tekin’i aday göstermeye hazırlanırken Bolu’lu vatandaşlar 2 dönemdir Şişli’de belediye başkanlığı yapmakta olan Mustafa Sarıgül’ü CHP’nin İstanbul Büyükşehir belediye başkanı adayı olarak görmek istiyor. Bolu’da da partilerin belediye başkanı adayı olarak kimi göstereceği vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Bolu Olay gazetesi olarak hem CHP’nin İstanbul belediye başkan adayı kim olsun diye sorduk, hem de Bolu’da mevcut aday adaylarından kimin şanslı olduğunu öğrenmek istedik. Vatandaşlar İstanbul’da Sarıgül’e yeşil ışık yakarken, Bolu için değişik yorumlarda bulundu.

 

 

 

Sarıgül Her Kesime Hitap Ediyor

 

Necmi Tandoğan\Pazarlamacı

Mustafa Sarıgül kesinlikle İstanbul’dan aday olmalıdır. Yoksa CHP seçimleri başka türlü alamaz. Sarıgül her kesime eğilimli bir insandır. Kazanma şansı bence %70. Sarıgül her yerden oy alabilecek kapasiteye sahip. Bolu’ya gelince Yüksel Ceylan belediye başkanlığını alır diye düşünüyorum. En güçlü ve en şanslı adayın o olduğuna inanıyorum.

 

                                           Sarıgül Medyatik Bir Kişilik

 

 

Nurettin Karaman\Esnaf

Mustafa Sarıgül İstanbul’da CHP’den aday olmalıdır. TV’den izlediğimiz kadarıyla medyatik bir insandır Sarıgül. Sempatik bir kişiliktir. Kişisel olarak görüşüm Sarıgül güçlü bir insan. Bolu’ya gelince Alaaddin Yılmaz daha avantajlı görünüyor. Daha çok kendini tanıttı belediye başkanlığı süresince. Halkla ilgili bir insan. Şu anda başlattığı alt yapı çalışmaları da iyi gidiyor. Bence bu çalışmalara o başladı o bitirmeli. Çalışmaların sonucu iyi göründüğü için halk desteğini alabilir.

 

 

                                     AKP dönemi artık bitti

 

Niyazi Evren\Emekli Memur

Mustafa Sarıgül 2 dönem Şişli’de belediye başkanlığı yaptı ve bence süresini doldurdu. Artık Sarıgül’ün daha büyük oynaması lazım. Büyükşehir’e geçmeli diye düşünüyorum. Sarıgül İstanbul’da şanslı olur diye düşünüyorum çünkü hem sevilen bir aday hem de güçlü bir kişilik. Sarıgül konusunda tek soru işareti arkasındaki desteğin sürekliliğidir. Bolu’ya gelince Alaaddin Yılmaz’ında süresi doldu. AKP dönemi bitti. CHP’den Cahit Çıngı olursa seçimleri alır. Yüksel Ceylan olmamalı çünkü yeniliğe ihtiyacı var CHP’nin. Yeni birine ihtiyacı var.

 

 

Sarıgül olsun da hangi partiden olursa olsun

 

Haydar Tuna\Emekli

Mustafa Sarıgül’ü İstanbul’da görmek isteriz. Öbür partiler geldiler gittiler yediler içtiler. Sarıgül hayırsever, uyumlu bir insan. O yüzden aslında parti çok önemli değil Sarıgül olsun da hangi partiden olursa olsun. Bugün AKP, CHP, MHP hangisi gelirse gelsin keşke Sarıgül’ü aday gösterseler. Önemli olan halkı anlayacak halkçı birinin gelemsi. Bana göre Sarıgül halkçı bir insan. Bolu’da şu anda AKP şanslı gibi görünüyor. Fakat artık CHP’den biri belediye başkanı olmalı. AKP başta iyi işlerde yaptılar ama süreleri doldu. Bir değişim şart. Bir yol hep aynı gitmemeli arada farklı yollarda olmalı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2013, 21:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet şahin
ahmet şahin - 7 yıl Önce

bana görede sarıgül halkcı bir adam gibi adam hemde .böyle bir adam daha gelmez hiç bir partiden bence...

ahmet şahin
ahmet şahin - 7 yıl Önce

bana görede sarıgül halkcı bir adam gibi adam hemde .böyle bir adam daha gelmez hiç bir partiden bence...

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124