Bolu Sevdalıları iftarda bir araya geldi

Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Ankara Şubesinin geleneksel iftar programı, Bolu Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Gölcük’te yapıldı. Düzenlenen iftarda konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş, " Bolu'da göreve başladıktan sonra Bolu'yu iyice tanımaya, insanlarını iyice keşfetmeye başladık ve Bolu insanının yapısının, manevi dünyasının ne kadar sağlam olduğunu gördük" ifadelerine yer verdi.

Bolu Sevdalıları iftarda bir araya geldi
Gölcük’de düzenlenen iftara Bolu Valisi Aydın Baruş ile Nagihan Baruş, Düzce Valisi Ali Fidan ile eşi Fatma Fidan, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, , Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Yıldırım Beyazit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Ankara Şube Başkanı Yakup Evirgen, Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu üyeleri, Danıştay üyeleri, Daire Başkanları, ilçe Belediye Başkanları ve daire müdürleri  katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Ankara Şube Başkanı Yakup Evirgen, “Uzak yakın demeyip iftar programımıza gelen herkese bu iftara katıldığınız için şükranlarımı arz ediyorum, Tabiatın kalbi olan Bolu’da, Bolu’nun tabiat kalbi olan Gölcük’te bize ev sahipliği yaptığı için Bolu Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Uzak yakın demeden, Bolu dışından ve Bolu içinden ve bütün ülkeye yayılmış Boluluları bir araya getirmek için, tanışmak, kaynaşmak ve dayanışmamızı artırmak maksadıyla bundan sonra da programlarımıza devam edeceğiz. Bu programlarının başında da önümüzdeki günlerde çok geniş katılımlı bir piknik planlıyoruz. Bu pikniğimizi de ayrıca sizlere duyuracağız ve bu pikniğimize de hepinizi bekliyor olacağız. Akşamınız hayır olsun” dedi.

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında bu akşam bu güzel mekanda Bolu’nun gerçekten gurur duyduğumuz noktalarının birisinde siz değerli gönül dostlarıyla birlikteyiz. Uzaktan yakından gelen bir çok misafirimiz var. Cenabı Hak sağlık sıhhat içinde Ramazan ayını geçirmeyi ve hep birlikte mutlu bir şekilde Bayrama kavuşmayı nasip etsin. Böyle bir iftar programı çok önemli. Hep birlikte beraberce yapılacak bir çok faaliyete de ışık tutan toplantılar bunlar. Bu manada bu toplantıları organize etmek de çok kolay değil. O yüzden bu organizasyonda emeği geçen herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Milletvekili arkadaşım Fehmi Küpçü beyin de sizlere selamı var. Biz biliyorsunuz bir çok şeyi paylaşarak büyütmeye gayret etmeye çalışıyoruz. Bu akşam ben buradayım, Fehmi Bey bir başka noktada faaliyete katılıyor, dolayısıyla el birliği ile ülkemiz için milletimiz için Bolu’muz için neler yapabileceğiz, neler yapabiliyoruz bunları paylaşarak çoğaltmamız mümkün. Bu mana da gerek Ankara’da gerekse yurdun her köşesinde kalbi, gönlü Bolu için atan çok saygıdeğer misafirlerimize katılımlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Bolu Valisi Aydın Baruş, “Bolu Kalkınma ve Tanıtma Vakfı’na bu organizasyon nedeni ile çok teşekkür ediyoruz ve   Belediye Başkanlığımıza da bizi bir araya getirdiği için, Bolulularla selamlaşma fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyoruz. Bolu'da göreve başladıktan sonra Bolu'yu iyice tanımaya, insanlarını iyice keşfetmeye başladık ve Bolu insanının yapısının, manevi dünyasının ne kadar sağlam olduğunu gördük. Bu arada bu organizasyonda bir araya gelmek ve burada sizlerle selamlaşmakta benim için bir onur vesilesi oldu. Bundan sonra tüm çabalarımız ve emeklerimiz, sizlerle birlik ve dayanışma içinde Bolu için olacak. Bu birlik ve beraberliğimizi de devam ettirdiğimiz sürece Bolu’nun çok değerli kazançları olacağını düşünüyorum. Bolu için şimdiye kadar yapmış olduğunuz katkılardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve mübarek Ramazan günlerinin Bolu’muza, memleketimize hayırlı olmasını, sağlık ve sıhhat içerisinde Ramazan Bayramına ulaşmayı diliyorum. Hepinize hayırlı akşamlar, afiyet olsun. Allah sağlık, güç ve kuvvet versin” dedi. Düzenlenen iftar yemeği konuşmaların ardından çay ikramı ve sohbet ile sona erdi. HABER MERKEZİGüncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128