Bolu tarihinde böyle bir olay hiç yaşanmadı…

Bolu Meteoroloji İl Müdürü Fazlı Büyük, yaptıkları araştırmada Bolu tarihinde ilk defa Haziran ayında hiç bu kadar yağış kaydedilmediğini ve bu olayın Bolu tarihine geçtiğini bildirdi. 24 gün içersinde ilimizde metrekareye 136.4 kilogram yağmur yağdı.

Bolu tarihinde böyle bir olay hiç yaşanmadı…

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolulu vatandaşlar ilimizde Haziran ayı boyunca meydana gelen yağmur yağışlarıyla mevsimi tam anlamıyla yaşayamazken, diğer taraftan da çiftçiler aşırı yağmurlardan dolayı mağdur olmaya başladılar. Bolu tahininde ilk defa Haziran ayında yağmur yağışıyla karşılaştıklarını, yaptıkları araştırmada ortaya çıkarttıklarını belirten Bolu İl Meteoroloji Müdür Fazlı Büyük, “Yaptığımız araştırmada şaşkınlık veren bir sonuca ulaştık. Bolu’da tutulan istatistiklere baktığımızda Haziran ayında hiç bu kadar yoğun yağmur yağışı yaşanmamış aksine çok sıcak günler geçirilmiş” dedi.

24 GÜNDE SADECE 4 GÜN YAĞMUR YAĞMADI

Yapılan istatistiki çalışmada bu yıl Haziran ayı içersinde 1, 11, 17 ve 22 Haziran günleri harici ilimiz hep yağmurlu geçerken 24 gün içerisinde ise yine ilimiz merkezi metrekareye 136.4 kilogram yağmur yağdığı bunun da Haziran ayı dönemi içersinde şaşkınlık verecek bir rekor olduğu da ortaya çıktı. Yıl içersinde ise 6 ay boyunca ise en yağışlı hava Haziran ayı oldu.

4 GÜN DAHA YAĞMURLU

Meteoroloji İl Müdürü Fazlı Büyük, bu gün havanın parçalı bulutlu yağışsız olacağını ve il merkezinde pazartesi günü dahil olmak üzere yağışların 4 gün devam edeceğini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2015, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128