BOLU TEK YÜREK OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla 15 Temmuz darbe girişimini bertaraf eden milyonlarca kişi başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin bütün illerinde demokrasi meydanlarını doldurdu. Bolu’da da binlerce insan demokrasi meydanına gelerek hep bir ağızdan “şehitler ölmez vatan bölünmez” diyerek bağırdı.

BOLU TEK YÜREK OLDU

HABER: FARUK ÇİDEM – SEMİH BAYKAL

15 Temmuz’da FETÖ/PDY mensubu bir grup askerin giriştiği darbe teşebbüsünün bertaraf edilmesinin 23. Gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla tüm illerde binlerce insan demokrasi meydanlarında Fethullahçı Terör Örgütü’nü hem lanetledi hem de darbeyi bertaraf etmelerini kutladı.

Bolu’da yaklaşık 20 bin kişi yoğun güvenlik önlemi altında saat 17.00’de Demokrasi Meydanı’nda bir araya geldi. Ekonomi ve Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve milletvekillerinin de katıldığı mitingde siyasi parti bayrakları yerine, mitinge katılan herkesin elinde Türk bayrağı vardı.

“KÖROĞLU’NUN TORUNU OLDUĞUNUZ GÖSTERDİNİZ”

Konuşmasına Sakarya şiiri ile başlayan AKP Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay şunları söyledi; “O kara geceden bugüne kadar dinlenmeden alanı dolduran herkese ama başta annelerimize selam olsun. O kara gecede toplara, tüfeklere, göklerden kurşun yağdıran uçaklara karşı dimdik duran, Köroğlu’nun torunları olduğunu belli eden hemşerilerim, demokrasiye sahip çıktığınız için hepinize teşekkür ediyorum ve hoş geldiniz diyorum. Zor bir süreçten geçtik. 15 Temmuz gecesi ülkenin askerine, polisine, halkına kurşun sıkarak darbe yapmak isteyenlere telefonla bağlanarak sokaklara çıkın diyen Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkan sizlerin önünde saygıyla eğiliyorum.”

“ÇAKIL TAŞI BİLE VERMEYİZ”

Konuşmasında sık sık alandaki vatandaşlara kürsüden slogan attıran Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Adem Evcil; “15 Temmuz akşamı darbe teşebbüsünün olduğunu anladığımız andan itibaren hiçbir şey düşünmeden sadece vatanımızı düşünerek sokaklara çıktık. Günlerce nöbet tuttuk, değil 10 gün, 20 gün, 365 gün bu vatan için nöbet tutmaya devam ederiz. Bir gece bir tweet aldık ve valimizin rehin alındığını duyduk. Saniyeler içinde binlerce kişi valilik önünde buluştuk. Bu çakallar bırakın valimizi, belediye başkanımızı bizden çakıl taşı bile alamazlar” dedi.

KARSU DA DESTEK VERDİ

CHP Bolu milletvekili Tanju Özcan’ın daha önce planlanmış programları olduğu için katılmadığı Demokrasi Mitingi’ne CHP’yi protokolde CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu katıldı. Kazım Karsu konuşmasında şunları belirtti; “Birbirimize düşman gibi bakıyorduk artık böyle olmamalı. Bu ülkede yaşayan insanlar, ister vali ister vekil olsun hepimiz bir bütün olarak halkız. Bizler bu ülkenin kurucularıyız, bu ülkeyi kuran sizlere helal olsun.”

“DOSTA DÜŞMANA TÜRK MİLLETİNİN NE OLDUĞUNU GÖSTERDİNİZ”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz konuşmasında; “Dosta düşmana Türk milletinin ne olduğunu gösterdiniz. Bugün yeni bir gün. 15 Temmuz’da askeri darbe yapmaya çalışanları siz durdurdunuz. Bu millet her zaman destan yazmıştır ve yazmaya da devam ediyor. Hep birlikte yeni bir Türkiye kurarak, dünyada yeni bir medeniyet ülkesi oluşturacağız. A, B, C partisi yada hükümet partisi olarak değil milletle beraber yapacağız. Bu katkıyı verdiğiniz için saygıyla karşınızda eğiliyorum. FETÖ laneti haşhaşilerden daha felaket çıktı. Kendi silahımız, kendi helikopterimizle kendi insanımızı katlettiler. Bunlar haşhaşilerden daha büyük katiller ama sizler bu katilleri engellediniz” dedi.

“İSTİKLAL MARŞINDA DENİLDİĞİ GİBİ SİPER ETTİNİZ GÖVDENİZİ”

Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin de konuşmasında “Vatan, bayrak, birlik, beraberlik için 23 gün önce bu sokakları doldurdunuz. FETÖ’nün alçaklarına dur dediniz. İstiklal marşında denildiği gibi siper ettiniz gövdenizi; tankın, helikopterin önüne yattınız. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde  “Dahili ve harici düşmanlarınız olabilir bunlara karşı damarlarınızdaki asil kan onları durduracaktır” diyor. Damarlarınızdaki asil kan bu hainlere geçit vermedi, vermeyecek inşallah. Bizler bir ve diri durduğumuz sürece kimse bizi yıkamaz.

“15 TEMMUZDA OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE NE BÜYÜKSÜN BOLU”

Son olarak konuşma yapan Bolu Valisi Aydın Baruş “15 Temmuz’dan bu yana sokaklarda devam ettirdiğimiz demokrasi nöbetini, ülkemizin 4 bir tarafında olduğu gibi Bolu’da büyük bir şölenle sonlandırıyoruz. Tam 23 gündür bu nöbeti devam ettiren herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra da meydanlarda olmasa da evlerimizde, iş yerlerimizde her yerde nöbete devam edeceğiz. Türkiye’yi bir Suriye bir Irak yapmak istediler. Türkiye’nin en az 50 yıl geriye gitmesini istediler. İnsanlarımızın kan ve gözyaşları üzerine yeni bir devlet kurmak istediler. Bu alçaklar tankla, topla, tüfekle, uçakla milletimizi sindirmeye çalıştılar. Minarelerden sela seslerini ezan seslerini duyan bütün Bolu ayağa kalktı, tüm Türkiye ayağa kalktı ve cumhurbaşkanımızı vermeyiz, topraklarımızı vermeyiz dediler. Şehitler ölmez, vatan bölünmez” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128