Bolu Ülkü Ocakları’ndan muhteşem festival…

Bolu Ülkü Ocakları tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 1’ici Ülkü Festivali muhteşem bir şölenle MHP İl binası önü İzzet Baysal Caddesi üzerinde başladı. 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalin ilk günündü Geredeli sanatçı Ramazan Çelik kalabalığa şahane bir konser verdi. MHP Bolu birinci sıra Milletvekili adayı Şükrü Gülez, Çelik’e birlikte oyun havaları eşliğinde karşılıklı oyun oynadılar.

Bolu Ülkü Ocakları’ndan muhteşem festival…
Haber: Kasım ŞAHİN

Festivalin ilk gününde izdiham yaşanırken Geredeli sanatçı Ramazan Çelik partilileri ve vatandaşları coşturdu ve halkla birlikte saatlerce göbek hava oynandı. Palyaçolar ise çocuklara şeker ve balon dağıtırken, çocuklar için de eğlenceler yapıldı. Festivalin ikinci gününde Bolulu vatandaşlara helal lokum ikramı yapılırken Tasavvuf Semazen gösterisi gerçekleştirildi. Festivalin üçüncü gününde ise Kardelen meydanında mehter yürüyüşü gerçekleştirilecek ve bu gün akşam da kapalı spor salonunda Grup Karadeniz, Seyhan Sürmeli ile Mustafa Yıldızdoğan bir konser verecek.

GÜLEZ SERT KONUŞTU

Festival çerçevesinde halka hitap eden MHP Bolu Birinci sıra Milletvekili adayı Şükrü Gülez, sert bir açıklama yaparak, “Bugün burada bu etkinliğimizi şereflendiren Ramazan Çelik kardeşime çok teşekkür ediyorum. Entel dantel takımından bir sürü sanatçının PKK’nın uzantısı olan HDP’nin toplantılarında şarkı söylediği, etkinliklerine katıldığı bir süreçte Köroğlu’nun yiğit evladının bizim etkinliğimize gelmesi bize onur verdi gurur verdi. Buraya Türk Milliyetçiliği İradesini haykırmak vatan coğrafyamızın bölünmez bütünlüğünü haykırmak için buradayız. Etkinliğimizin ilk gününde bugün 2002 yılından beri ülkeyi idare eden Adalet ve Kalkınma Partisi’nin önceden gizliden gizliye daha sonra açıktan açığa 2013 yılından beri açıktan açığa Türk Milli kimliğine zarar vermesi Türk Devlet yapısını bozması karşısında en büyük reaksiyonu gösteren Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu seçimlerde mutlak surette iktidar olması lazımdır.  Türk Milletinin iktidarı Türk Milliyetçilerinin muhterir olması ile mümkündür. Sizlerin gayreti ile inşallah Milliyetçi Hareket Partisi’nin üç hilal bayrağını Bolu’nun Gerede’nin uçlarına hep beraber dikeceğiz. Allah çıktığımız yolda bizleri muvaffak etsin” diye konuştu.

BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİLER

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil’de yaptığı konuşmada; “ Kıymetli dava arkadaşlarım değerli Bolulular ve basınımızın güzide temsilcileri hepiniz bolu da bir ilk olan 1. Ülkü festivaline hoş geldiniz. Belirttiğimiz üzere bu festival Bolu ülkü ocakları adına bir ilktir ve bu ilki gerçekleştirmenin onuru ve gururu içerisindeyiz. Festivalimiz bir şenlik havasında geçecektir.3 günden oluşan festivalimizde konserler eğlenceler geleceğimizin teminatı olan çocuklara yönelik özel faaliyetlerimiz olacaktır. Sizinde bildiğiniz üzere göreve geldiğimiz günden beri ülkü ocaklarını her alanda temsil etmiş ispat etmiş ve içinde bulunduğu kalıplardan çıkarmışızdır. Dünyanın en büyük gençlik yapılanması olan ülkü ocakları bizler için bir gençlik aşısı geleceğimizin teminatıdır. Bu bağlamda tüm gençlerimizi ocağa bekliyoruz. Türkiye’nin hemen hemen her yerinde olduğu gibi Bolu’da da ocağa giden genç madde bağımlısı olmaz ocağa giden genç ahlaksız olmaz ocağa giden genç vatan haini olmaz ocağa giden genç adam gibi adam olur. Siz değerli katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eder, bu gençliği takip etmenizi temenni ederim” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128