Bolu Valisinin en şahane projesi

Bolu Vali Ahmet Zahteroğulları ilimizde göreve başladığından bu yana en çok önem verdiği olay eğitim ve eğitim veren kurumların durumu oldu. Vali Zahteroğulları, hayırsever işadamı Yaşar Çelik ve İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal’la görüşerek 50. Yıl İlkokulu bahçesine yapılacak olan yeni anaokulu ile 50. Yıl Ortaokulu bahçesine yapılacak olan spor kompleksi için oluşturduğu projesini sundu. Baysal ve Çelik Vali Zahteroğulları’nın projelerini kabul ederek hemen çalışmalar başlatıldı.

Bolu Valisinin en şahane projesi
Haber: Kasım ŞAHİN

 

Pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleri için 50. Yıl Ortaokulunda oyunu kullanan ve Vali Ahmet Zahteroğulları, her şeyini kendisinin tasarlayıp projelendirdiği çalışmaları da yerinde görme ve inceleme fırsatı buldu. Hayırsever işadamı Yaşar Çelik’in 50. Yıl Ortaokulu bahçesine yapılacak olan spor kompleksinin çok modern ve çok amaçlı olduğunu belirten Vali Zahteroğulları, “Çalışmalar en iyi şekilde sürüyor. Buradaki spor kompleksinden 50. Yıl İlkokulu öğrencileri de faydalanacak” dedi.

 

Daha sonra İzzet Baysal Vakfı tarafından yapımı üstlenilen anaokulu ve ek ilkokul binası için de Vali Zahteroğulları şunları söyledi: “Giriş katı 5 derslik anaokulu olacak ve 2 tane de oyun salonu bulunacak. Anaokulun üst katına ise ana binaya destek amaçlı 14 derslikli ilkokullar oluşturulacak. Yani yeni yapılacak binada ana okul olmak üzere toplam 21 derslik yapılacaktır” diye konuştu. 

 

Vali Zahteroğulları; yılladır sorun yumağı haline gelen Sakarya okulları için de şunları söyledi: “Sakarya ilkokulunun olduğu yerde çalışmalar yapılıyor. Defterdarlık binasının da yer aldığı bina ile birlikte o alanda çalışmalarımız sürüyor. Hem şehir siluetini kurtaracak hem de bizim ihtiyaçlarımızı karşılayacak. Belediye başkanımızla orayı gezdik şimdi Milli Eğitim müdürümüz, Özel İdare sekreterimiz beraber bir çalışma yapıyoruz. Oradaki ufak tefek parselleri de içine alarak o bölgeyi yeniden planlıyoruz. Bu söylediklerim çok uzun vadeli bir iş değil. Önümüzdeki yıla yetiştirmeye çalışacağız. Bu sene Sakarya ilk ve ortaokulu eğitime devam edecek ama programlarımız tamamlandı.”

 

Gazi Paşa okullarının durumuna da değinen Vali Ahmet Zahteroğulları, “Bolu’da iki tane okulun durumu önceliklidir. Biri Gazi Paşa okuludur. Gazi Paşa’nın ortaokulu yapıldı ama biliyorsunuz ki ilkokullarla ortaokullar birbirinden ayrıldı. Onun yanına bir ilkokul yapacağız. Dolayısıyla Gazi Paşa’yı tamamen taşımış olacağız. İkincisi de Sakarya okuludur. Zaten Bolu’da bu iki okulu yaptıktan sonra ortaokul, anaokulu inşaatlarımız var. En sıkışık okul ise Kültür ilk ve ortaokulunun olduğu yerdi. Çok uzun yıllardır sıkışık bir durum vardı. Orada İl Özel İdaresi’nin arsaları üzerine bir okul başlattık. Devam ediyor. Bunların tamamı bittiğinde 2 sene içinde bütün okullarda ayrımı yapılmış normal eğitim yapılan belki de bu konuda sorunu halletmiş ilk il Bolu olacak. Okul öncesinde de hem devletin yatırımları hem de Baysal Vakfı’nın yatırımları, Bağışçılar Vakfı’nın gayretleri ile okul öncesinde yüzde 100’ü yakalayan ilk il de biz olacağız. Eğitim Öğretim bakımından 2-3 yıl içinde bütün fiziki alt yapıyı tamamlarız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 10:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 6 yıl Önce

bolu da 40 .yıl diye bir okul mu var?

SIRADAKİ HABER

banner128