Bolu ve Düzce, Kış Tedbirlerini görüştü

Bolu Valiliği ile Düzce Valiliği 2012-2013 Yılı Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı, Bolu Dağı Polisevi’nde yapıldı. Toplantıda Otoyol Bolu Dağı Geçişi, Bolu Dağı Tüneli ile D-100 Bolu Dağı geçişinde alınacak...

Bolu ve Düzce, Kış Tedbirlerini görüştü

Bolu Valiliği ile Düzce Valiliği 2012-2013 Yılı Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı, Bolu Dağı Polisevi’nde yapıldı. Toplantıda Otoyol Bolu Dağı Geçişi, Bolu Dağı Tüneli ile D-100 Bolu Dağı geçişinde alınacak kış tedbirleri görüşüldü. Toplantıda konuşan Vali İbrahim Özçimen, Bolu ve Düzce illerinin koordineli çalışmasının hataları en aza indirgemede önemli bir rolü olduğunu ve vatandaşların yollarda kalmaması için ne gerekirse yapılması gerektiğini söyledi.

Bolu Dağı Polisevi’nde yapılan toplantıya Vali İbrahim Özçimen, Düzce Valisi Adnan Yılmaz, Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Düzce Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Bolu ve Düzce İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanları, İl Emniyet Müdürleri, Karayolları yetkilileri ve daire müdürleri katıldı. Vali İbrahim Özçimen, Bolu ve Düzce illerinin koordineli çalışmasının hataları en aza indirgemede önemli bir rolü olduğunu ve vatandaşların yollarda kalmaması için ne gerekirse yapılması gerektiğini söyledi. Normal şartlarda yolların sürekli açık tutulacağını belirten Bolu Valisi İbrahim Özçimen, '' Bizim hesaplarımızı aşan bir afet durumu da olabilir. Normal şartlarda yollarımızı kesinlikle açık tutmak istiyoruz. Yollarımızın 1 saniye bile kapanmamasını istiyoruz. Buna gücümüz yeter. Ciddi bir Koordinasyonla bu işi başarabiliriz'' diye konuştu. Kar yağışının hem D-100 hem de Tem Otoyolunda aynı anda etkili olduğunu hatırlatan Özçimen, ''Tabi kar, fırtına geldiğinde D-100 kapanırsa TEM, TEM kapanırsa D-100 kapanıyor. Aynı anda iki tarafa da yağmış oluyor. Özellikle TIR’ların kayması yollarımızı kapatıyor. Bu konuları teker teker ele alacağız ve konuşacağız” dedi.Vali İbrahim Özçimen, “Ben geçtiğimiz yıllardaki çalışmanız, azminiz, koordinasyonunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki kış sezonunda da aynı başarının artarak tekrarını diliyorum. Birbirimiz ile iletişimi ve koordinasyonu eksik etmeyelim Şuan herkes size bakıyor. Kars'tan, Mardin'den çıkmış vatandaşlarımızın İstanbul'daki sevdiklerine kavuşması bizim yolları açık tutmamıza bağlı. Bizimde bu konuda her türlü fedakârlıktan kaçınmamamız gerekiyor” şeklinde konuştu. Düzce Valisi Adnan Yılmaz ise yaptığı konuşmasında, “İnşallah ortaklaşa Avrupa’dan Asya’ya bağlayan koridorda iki ilimize de güzel görevler düşüyor. Birlik ve beraberlik içinde vatandaşımızın layık olduğu en güzel hizmetleri Valimiz İbrahim Özçimen liderliğinde, güzel çalışma arkadaşlarımızla birlikte başaracağız. Vatandaşlarımızın inşallah burnu kanamadan bu kış sezonumuza etkili tedbirlerle iş birliği halinde birlik ve beraberlik içinde mesai saati gözetmeksizin, vatandaşlarımızın hizmet sıkıntısı geçirmeden bizim bölgemizden sağlık sıhhat içinde seyrüseferlerine devam etmeliler. Vatandaş odaklı hizmetlerin hizmetkârıyız. İnşallah bu birlik ve beraberlikten çok güzel işler çıkar. Sizlerle birlikte hizmetlerimizi gönül birliği ile en üst düzeyde gerçekleştireceğiz. Allah mahcup etmesin” dedi. Kış mevsiminde alınacak tedbirlerin konuşulduğu toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kurumların sorumluluk alanlarının belirlenerek kurumların yapmaları gereken çalışmalar ile ilgili Bölge Trafik Şube Müdürü Murat Sönmez tarafından bir sunum yapıldı. Daha sonra kurum yetkilileri daha önceki yıllarda yaşanan sıkıntılarını ve isteklerini belirtiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124