Bolu yatırım programına alındı

AKP Bolu Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Üyesi Fehmi Küpçü uzun gayretleri sonucunda Milli Eğitim Bakanlığından 2016 yatırım programına Bolu adına müjde üstüne müjde aldı.

Bolu yatırım programına alındı

HABER: AYSUN BEYKOZ

Geçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanlığı ile yoğun iletişim halinde olan AKP Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü yoğun çaba ve gayretlerle yatırım programına aldırdığı toplam maliyeti 16.450.000 TL’lik yatırımı Bolu’ya kazandırdı.

Bu yatırım programında merkezi yapılacak olan Spor Lisesi ve Mesleki Teknik Lise olarak 2 adet yeni lise yapılmasına karar verildi.

2016-2018 arasında yapımına başlanacak olan ve 16 derslik olarak düşünülen Spor Lisesi yaklaşık maliyeti 6.750.000 TL tutarında bir maliyet ile gerçekleşecek.

Mesleki ve Teknik Lisesi ise 32 derslik olarak düşünülüyor. Toplam maliyeti ise 9.700.000 TL olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Küpçü; “Bizler Bolu halkı adına her zaman hizmet üretmeye devam etmekteyiz. Geçtiğimiz aylarda Sayın Bakanımız Nabi AVCI ile yaptığımız görüşmede Bolu ya 2 adet lise sözünü almıştık. Takibimiz neticesinde Bakanımız Nabi Bey ile dün görüşmemiz sonucunda 2016 yılı Milli Eğitim Bakanlığı Bolu İli Yatırımları kapsamında toplam maliyeti 16.450.000 TL değerinde hizmeti Bolumuza kazandırmış bulunmaktayız. Spor lisemiz sayesinde Bolu artık spor alt yapısı ile daha da güçlenmeye devam edecektir. Böylelikle bu yatırımın önderliğini yapan Sayın Bakanımız Nabi AVCI beye Bolu halkı adına teşekkürlerimi iletiyorum. Bizim bu gayret ve çabalarımız neticesinde daha nice hizmetler etmeye devam edeceğiz. 16 milyon 450 bin TL değerinde olan bu yatırımlar Bolu halkımıza hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2016, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128