Bolu’ da renk harmonisi

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler birimi 2013 yılında hedef’i 5 bin ağaç dikimi olarak açıkladı.   Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler birimi tarafından şehir merkezi  göbekler, D-100 kavşaklar ve...

Bolu’ da renk harmonisi

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler birimi 2013 yılında hedef’i 5 bin ağaç dikimi olarak açıkladı.

 

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler birimi tarafından şehir merkezi  göbekler, D-100 kavşaklar ve parklar mevsimlik çiçeklerle donatıldı. Anıtpark çevresindeki göbekler ve refüjler, Hasan Kanca Göbeği, Sağlık Mahallesi’ndeki yıldızlı göbeklerde yapılan çalışmalar vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Bunların dışında şehir merkezi de bu kış birçok yeni çiçek parterine kavuştu.  Atatürk Bulvarı Tuser apartmanı önündeki alanlar, sanayi girişi, Gölyüzü, stadyumun önündeki yeşil alanlar ve D-100 orta refüjlere yeni oluşturulan çiçeklendirme çalışmaları bu bölgelerde ayrı görsellik kattı. Ayrıca 12800 adet aşılı gülfidanı dikimi de yapılmaya başlandı.  

2012 yılını yoğun bir tempoyla geçiren Park ve Bahçeler Birimi, 2013 ilkbaharında da hedeflenen 5000 adet ağacın dikimi için çalışmalara başladı. Bu kapsamda Karaçayır Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Tepecik ve Sümer Mahallelerinin ardından Aktaş Mahallesi’nde de ağaçlandırma işlemleri devam ediyor. Gerek Fen İşleri Müdürlüğü’nün yapmış olduğu kaldırımlarda, gerekse yeni imara açılan yol kenarlarında olmak üzere şehir merkezine yaklaşık 3000 adet boylu ağaç dikildi. Ayrıca İzzet Baysal Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarı’nda da çalışmalar devam ediyor. Bunların dışında ağaç makinası ile büyük çam ağaçları da D-100 kenarlarına perdeleme amaçlı dikiliyor. Karacasu yolundaki fidanlık sahasında 550 adet mavi ladin,  1000 adet batı ladini, 400 adet çınar, 700 adet akasya gibi ağaçlarında dikimini gerçekleştirildi. Nisan ve Mayıs aylarında plastik serada tohum ve çelikle üretilen 100 bin adet bitkinin (gül, yapraklı ağaç türleri, mazı, dağ muşmulası, kurt bağrı, altuni taflan vs.) torbalanması ve saksılanması da tamamlanmak üzere.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124