Bolu’dan Muş’a yardım eli uzandı

Muş’un Bulanık ilçesi Fatih İlköğretim Okulunun ihtiyaçları için seferber olan Bolu belediyesi hazırladığı yardım kolilerini kamyonla Muş’a gönderdi.   Bolu Olay’ın 15 Kasım’da...

Bolu’dan Muş’a yardım eli uzandı

Muş’un Bulanık ilçesi Fatih İlköğretim Okulunun ihtiyaçları için seferber olan Bolu belediyesi hazırladığı yardım kolilerini kamyonla Muş’a gönderdi.

 

Bolu Olay’ın 15 Kasım’da yaptığı “Haydi, Bolu görev başına” başlıklı çağrıya hem yurtiçinden hem de yurt dışından yüzlerce destek geldi. Haberin gazetemizde yayınlanmasının ardından bir açıklama yapan Bolu belediyesi başkan yardımcısı Emine Davarcıoğlu bu çağrıya sesiz kalmayacaklarını ve Bolu belediyesi olarak üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getireceklerini ifade etmişti. Muş’un Bulanık ilçesi Fatih İlköğretim Okulu’nun ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla toplanan yardımlar Salı günü yapılan kısa bir tören sonrasında ilçeye gönderildi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz, “Oradaki kardeşlerimize sahip çıkmak zorundayız. Doğu’da ki bir okulumuza ihtiyaçlarının karşılanması için arkadaşlarımız bir çalışma yaparak malzeme gönderiyorlar. Kardeşlik duygularının kuvvetlenmesi ne vesile olsun istiyoruz. Orada yaşanan bir sıkıntıya el uzatmak istiyoruz. Bu konuda duyarlılık gösteren hamiyet sever insanımıza teşekkür ediyorum. Bu ilişkileri ne kadar kuvvetlendirebilirsek ülkemizin bölünmez bütünlüğüne o kadar faydalı olacağımıza inanıyorum. Her şeyden önce eğitime destek vermek isteyen insanlarımızın bu desteğini Türkiye’ de sıkıntıda olan her tarafına ulaştırmak için bir köprü oluşturmaya çalışıyoruz. Bolu halkından gelen yardımları doğru yere ulaştırmak bizim görevimizdir. İnşallah kardeşlik köprüsünü güçlendiririz.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124