Bolu’nun doğaltaşları kıymete bindi

Dünyanın en büyük üç mermer fuarı arasında gösterilen Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı (MARBLE), 27-30 Mart 2013 arasında 19. defa açılacak. Kültürpark'taki fuara bu yıl 38 ülke...

Bolu’nun doğaltaşları kıymete bindi

Dünyanın en büyük üç mermer fuarı arasında gösterilen Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı (MARBLE), 27-30 Mart 2013 arasında 19. defa açılacak. Kültürpark'taki fuara bu yıl 38 ülke ve 41 şehirden, yerli ve yabancı toplam bin 182 firma katılacak. Sergilenecek doğaltaşlar arasında Bolu’dan getirilen doğaltaşlarda yer alıyor.

 

Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 27-30 Mart 2013 arasında 19. defa açılacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, fuarla ilgili basın toplantısında, MARBLE Türkiye'nin her yıl büyüyerek devam ettiğini söyledi. Bu büyümenin yeni fuar alanı yapımı konusunda kendilerini teşvik ettiğini belirterek, 19 yıl önce düzenlenen ilk MARBLE ile birlikte sadece birkaç ilde faaliyet gösteren sektörün bütün ülkeye yayıldığını vurguladı. Yoğun talep üzerine blok ve stantlar için yaklaşık bin 500 metrekare yeni alan tahsis edildi. Mevcut beş kapalı holün yanı sıra Kültürpark'ta 7 bin 200 metrekarelik dört adet geçici prefabrik ünite inşa edildi. Günde ortalama 80 TIR'ın malzeme taşıdığı fuara işlenmiş, yarı işlenmiş ve ham olmak üzere yaklaşık 13 bin ton doğaltaş geldi. Yeni taş örneklerinin ilk lansmanının yapıldığı, yeni teknoloji ürünlerinin sektör temsilcileriyle buluştuğu ve özel mimari projelerde kullanılan taş uygulama seçeneklerinin sergilendiği MARBLE, 2013 yılında da katılımcılara ve doğaltaş sektörüne önemli iş imkânları sağlayacak. Dört gün sürecek MARBLE 2013'te yurtiçi ve dışından gelen katılımcı ve ziyaretçiler, şehir merkezindekilerin yanı sıra çevre ilçelerdeki otellerde de konaklıyor. Fuara 5 bini aşkın profesyonel ziyaretçi bekleniyor Sergilenecek doğaltaşlar ise Adana, Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu,Burdur,Bursa, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir,Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla,Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Sivas, Tokat, Trabzon, Uşak, Van ve Yalova'dan geliyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128