Bolu’ya İki “Altın Karınca” Ödülü Birden

Bolu Belediyesi en iyi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen “Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri” yarışmasında iki ayrı ödüle birden layık görüldü. Bolu Belediyesi, Marmara...

Bolu’ya İki “Altın Karınca” Ödülü Birden

Bolu Belediyesi en iyi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen “Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri” yarışmasında iki ayrı ödüle birden layık görüldü.

Bolu Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği tarafından Turkcell’in desteğiyle düzenlenen ve kamuoyunda Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri yarışması kapsamında kurumsal gelişim alanında gerçekleştirdiği “Bolu Belediyesi ve Kent Konseyleri Projecilik İşbirliği” projesiyle 2.’lik, çevre ve altyapı kategorisinde ise “Enerji Üretim Tesisi” projesiyle 2. ödülüne layık görüldü. Taksim Martı Hotel’de düzenlenen ödül töreninde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ödülünü Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı.Çevre dostu bir belediye olmak için çalışmalarına devam ettiklerini dile getiren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Çöpten biyogaz elde etmeye yönelik bir ödülümüz var. Bir hizmet üretmeye başladığınızda, bu hizmet biraz estetik ve farklılık gösteriyorsa örnek olabiliyor. Biz çöpten elektrik enerjisi üretmeye yönelik olarak çalışan herhalde ilk belediyeyiz. Bolu en iyi kent olmak zorunda. Bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128