BOLU'DA 16 BİN 921 ÖĞRENCİYE SÜT DAĞITILDI

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın işbirliğiyle yürütülen "Okul Sütü" programı kapsamında Bolu'da süt dağıtım töreni düzenlendi. Program kapsamında Bolu'da 16 bin 921 öğrenciye 812 bin 208 adet süt dağıtılacak.

BOLU'DA 16 BİN 921 ÖĞRENCİYE SÜT DAĞITILDI

Bolu Valisi Aydın Baruş, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ve yetkililerinin katılımıyla Cumhuriyet İlkokulu'nda 'Okul Sütü' projesi kapsamında süt dağıtımı yapıldı. Vali Baruş'u Okul Başkanı Miray Bursalı ve Okul Öğrencisi Feyza Melek Karakaya çiçeklerle karşıladı.

4-C sınıfını ziyaret eden ve  öğrenciler ile tanışan Vali Baruş Sosyal bilimler dersinde işlenen “İhtiyaç mı, yoksa istek mi önceliklidir” konusunda öğrencilerle konuştu. Dersin konusu hakkında öğrencilere sorular soran Vali Baruş, öğrencilere ayrıca ileride hangi mesleği tercih edeceklerini de sordu.

Daha sonra ise sınıf öğrencilerine sütleri dağıtıldı. Bolu il genelinde ikinci dönemde 16 bin 921 öğrenciye haftada üç gün (Pazartesi-Çarşamba-Cuma) toplamda  812 bin 208 adet süt dağıtılacak projenin başlangıcını Bolu Valisi Aydın Baruş yaptı. Devletin çocuklara bu sütleri dağıtarak daha sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçladığını belirten Vali Baruş, "Sizler daha sağlıklı olun ki  daha başarılı olabilesiniz. Sağlıklı beslenirseniz hasta olmazsınız, derslerinizde daha başarılı olursunuz. Sütünüzü için, sağlıklı kalın. Bu kampanya sizlere düzenli süt alışkanlığını kazandırmak için devletimiz tarafından başlatılmıştır" şeklinde konuştu.

Vali Baruş daha sonra öğrencilerle beraber süt içti ve onlarla sohbet etti.

8-B SINIFI ZİYARET EDİLDİ

Vali Baruş ve beraberindekiler daha sonra ise 8-B sınıfını gezerek öğrencilerle sohbet etti. TEOG sınavı ile ilgili öğrencilere sorular soran Vali Baruş, bir sonraki sınavda herkesin en az 100 net çıkarması gerektiğini ifade etti. Sınavların başarı kıyaslamasında tek ölçüt olmadığını da ifade eden Vali Baruş, öğrencilere mutlu olmak için sevdikleri işi yapmaları öğüdünde bulunarak, "Her öğrenci Fen Lisesi'ne, ya da Anadolu Lisesine gitmesi gerekiyor diye bir algı yanlış, yada arkadaşınız orayı kazandı siz başka yeri kazandınız diye başarısız sayılmazsınız. Önemli olan ilgi duyduğunuz ve başarılı olacağınıza inandığınız okulu seçin. Bolu bol kitap okuyun. Cesaretli olun, fikirlerinizi rahatça beyan edin ve bunun için kitap okuyun. Düşünce dünyanız zengin olsun. Siz başarılı olursanız, ülkemiz başarılı olur. Hayata sağlıklı adım atmak için şimdiden sıkı çalışın. Sizlerin başarılı olacağınıza inanıyorum" dedi.

Vali Baruş ve beraberindekiler daha sonra ek binada bulunan sınıfları gezdiler ve burada 3-B sınıfına girerek, İngilizce dersi işleyen öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128