BOLU’DA 2 ÖZEL OKUL VE 6 YURT MÜHÜRLENDİ

Bolu'da yürütülen FETÖ/PDY darbe girişimi soruşturması kapsamında, örgüte finansal destek sağladığı iddia edilen 2 özel okul ve 6 öğrenci yurdu mühürlenerek kapatıldı. Ayrıca soruşturma kapsamında pek çok derneğinde kapısına mühür vuruldu.

BOLU’DA 2 ÖZEL OKUL VE 6 YURT MÜHÜRLENDİ

HABER: FARUK ÇİDEM

Özel eğitim kurumlarına yönelik başlatılan çalışmalarda, Bolu'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) ile ilişkisi olduğu tespit edilen okul ve yurtlar belirlenerek ruhsatları iptal edildi. Bolu Belediyesi zabıta ekiplerince yürütülen çalışmalarda, kentin çeşitli noktalarında bulunan 2 özel okul ile 6 öğrenci yurdu mühürlendi. Binaların zillerine tek tek basan ekipler, yurtlarda kimsenin olmadığını belirledikten sonra kapılara mühür vurdu.

İşlemler sırasında, zabıta ekiplerine güvenlik amacıyla polis ekipleri de eşlik etti.

İŞTE KAPATILAN OKUL, DERNEK VE YURTLAR;

Özel Bolu Aladağ İlkokulu, Özel Bolu Aladağ Ortaokulu, Özel Bolu Fatih Yumurcak Dünyası Anaokulu, Fehime Daylan Kız Yurdu, Muradiye Kız Yurdu, Şems Erkek Yurdu, Yıldız Kız Yurdu, Erdem Erkek Yurdu, Bolu Fakir Öğrencilere Yardım Derneği, Bolu Sportif Havacılık Ve Doğa Sporları Derneği, Bolu Eğitimi Sevenler Derneği, Beyderesi Köyü Merkez Mahalle Camii Yaptırma Ve Yaşatma Derneği, Abant Eğitime Destek Derneği, Doruk Akademi Geçlik Kulübü Derneği, Highway Bolu Dağı Spor Eğitim Ve Turizm Derneği, Öz Demir Yumruk Spor Kulübü Derneği, Mudurnu Eğitim Sevenler Derneği


Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124