Bolu'da Araştırma Ve Uygulama Bahçesi kurulacak

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen "Araştırma ve Uygulama Bahçesi Tesisi Projesi" bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 Bolu'da Araştırma Ve Uygulama Bahçesi kurulacak

Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi ile proje sorumluları katıldı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. İhsan Canan "Araştırma ve Uygulama Bahçesi Tesisi Projesi" hakkında Bolu Valisi Aydın Baruş ve beraberindekilere bilgiler verdi.

Oluşturulacak olan Araştırma ve Uygulama Bahçesi'nin gerek üniversite, gerekse de Bolu için büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yard. Doç. Canan, Bolu'da yetiştirilebilinecek alternatif tür ve çeşitlerin artırılmasında da bu projenin büyük payı olduğunun altını çizdi.

Tarımsal alanların değerlendirilmesinin önemli olduğunu ifade eden Bolu Valisi Aydın Baruş, "Amacımız Bolu'da kullanılan tarımsal alanlarda en fazla geliri getiren ürünleri araştırmak ve Bolulu çiftçilerimizi o ürünleri yetiştirmeye yönlendirmek. Bu konuda da bu projeyi önemsiyorum. Projenin hazırlanması, uygulanması ve geliştirilmesinde Valilik olarak her türlü desteği vermeye hazırız. Kamu  ve özel sektör işbirliği sağlayarak Bolu'ya faydalı hizmetler yapmamız lazım. Böyle bir projeyi hazırladığınız için sizlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"Araştırma ve Uygulama Bahçesi Tesisi Projesi", Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İl Özel İdaresi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında imzalanacak protokol ile birlikte yürütülecek. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 20:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

boluda tarımsal alan bırakılmadığı için bahçe projesi hazırlamışlar...

SIRADAKİ HABER

banner128