Bolu’da FBI’ı bile kıskandıracak kurtarma operasyonu düzenlendi...

Bolu’da Amerikan gizli servi örgütü FBI’ı bile kıskandıracak bir kurtarma operasyonu düzenlendi. Pazar yerinde çöken branda çatının altında kalan iki aracı kurtarmak için Zabıta, İtfaiye, Polis, Trafik Polisi, Pazarcı esnafı ve vatandaş ortaklaşa operasyon düzenledi. Yaklaşık iki saat süren operasyonda ölümü bile göze alanlar oldu. İki araç kar yığını nedeniyle çöken branda çatının altından kurtarıldı.

 Bolu’da FBI’ı bile kıskandıracak kurtarma operasyonu düzenlendi...

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu böyle bir operasyonu bu güne kadar hiç görmedi. İki aracı kurtarma operasyonuna bir tek Bolu’dan AFAD ve Kızılay ekipleri katılmadı. Yaptığı kurtarma operasyonlarıyla dünyanın göz bebeği olan FBI bile Bolu’daki kurtarma operasyonunu başaramazdı. İki saat boyunca buz gibi havada gerçekleşen araç kurtarma operasyonuna Zabıta, İtfaiye, Karakol Polisi, Trafik ekipleri, pazarcı esnafı ve vatandaşlar katıldı. Operasyona ayrıca iki adet dozer kepçe, iki adet de çekici destek verdi.

YA PAZARTESİ GÜNÜ OLSAYDI

Olayın hafta içersinde olması büyük bir faciayı önledi. Pazar esnafı şayet çökme olayının Pazartesi günü kurulan Pazar zamanı olması halinde özellikle köylü kadınlarının satış yaptığı bu alanda can kaybının olabileceğini dile getirdiler.

UYARILARA KULAK TIKADI

Göçme olayının olmasından beş dakika önce sürücüleri uyardıklarını belirten Pazar esnafı şunları söyledi; “Yoğun kar yağışı nedeniyle Pazar yerindeki tüm branda çadırların üstü karla doldu ve ağırlığı çekemeyen bir çok branda çatılar çöktü. Buraları otopark haline getiren bazı uyanık sürücüleri araçlarını bu alana çekmemeleri için uyarmamıza rağmen bizi dinlemediler. İkazımızdan 5 dakika sonra bu olay meydana geldi. Tehlike her geçen gün daha da artıyor. Pazar yerini otopark gibi kullananlara bu ders olsun” dediler.


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128