Bolu’da “İkiz Plaka” alarmı

Ankara’daki patlamanın ardından İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü alarma geçerek 81 ile talimat yazdı ve “Bomba yüklü çalıntı plakalı araçlar” için dikkatli olunmasını istedi. Bunun üzerine Ankara ve İstanbul arasında önemli bir yeri bulunan Bolu İl Emniyet Müdürlüğünün tüm birimleri alarma geçerek çalıntı plakalı araçlar üzerine çalışma başlattı. Dün öğle saatlerinde haber merkezinin PTS(Plaka Tanıma Sistemi)ne düşen 06 plakalı iki aracın çalıntı plaka kullandığını bildirmesi üzerine tüm birimler harekete geçirildi.

 Bolu’da “İkiz Plaka” alarmı

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezinin dün öğle saatlerinde PTS sistemine çalıntı plaka kullanan iki adet 06 plakalı araç düştü. Durumun hemen anonsla tüm birimlere bildirilmesinin ardından D-100 karayolunda tertibat alan resmi ve sivil ekipler kısa sürede araçlardan birini 500 Evler Mahallesi girişinde diğerini ise YSE kavşağında önlerini keserek sorgulama ve arama çalışması yaptı.

Bomba yüklü araçların çalıntı plakalı araçlara doğu bölgesindeki illerden Ankara güzergahını kullanarak İstanbul iline gitmesi ihtimali üzerine alarma geçen Bolu Emniyeti, PTS sistemine yaklaşık 10 dakika arayla iki aracın çalıntı plaka düşmesi üzerine alarma geçerek, kısa sürede her iki aracıda kontrollü ve güvenli bir şekilde durdurarak araçlarda arama çalışması yaparken diğer taraftan da, sürücülerin kimlik bilgilerini araştırdılar. Yapılan çalışmada her iki aracında plakalarının daha önceden çalındığı ve ilgili birimlere müracaatlarının yapıldığının tespiti sonrası her iki araçta serbest bırakıldı.  

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2016, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128