Bolu’da İmar Değişikliği

Bolu Belediyesi’nde İmar, Mali Hizmetler ve Arşiv Müdürlüğü’nde değişiklik yapılıyor. Bolu Belediyesi’nin eski binasında hizmet veren bu üç birim önümüzdeki ay Katlı Otoparkın üst kısmında bulunan toplam 1. 397.71metrekarelik alana taşınma kararı oldu. Cuma günü açık artıma ile ihaleye çıkan tünel içersindeki 15 dükkan kiraya verilirken Bolu Belediyesi İsmet Paşa Caddesi üzerinde 9 dükkanı kiralamaktan vazgeçerek kendi bünyesinde tutup bu dükkanlara 3 birimi yerleştirilecek.

 Bolu’da İmar Değişikliği

Haber: Kasım ŞAHİN

Geçtiğimiz Cuma günü Bolu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen açık arttırma usulü ile Pazar yerine geçiş tüneli içersinde ve İsmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan 26 işyerini kiraya verme yolunu gitme kararı almıştı. Ancak, ihale günü Belediye bu karardan vazgeçerek sadece tünel içersinde bulunan 17 işyerini kiralamaya gitti. Fakat bu karardan da vazgeçilerek 10 ve 11 nolu dükkanların takas yoluna gidilmesini, Büyük Cami Mahallesi İsmet Paşa Cadde üzerindeki 9 dükkanında ihaleye konmayarak belediye mülkünde kalmasına kesin karar verilmesinin ardından tünel içersinde 15 dükkan açık arttırma ile kiraya verildi.

Büyük Cami Mahallesi İsmet Paşa Caddesi üzerindeki toplam 1.397.71 metrekarelik 9 dükkanın ne amaçla kullanılacağı gerçeği Mali İşler Müdürü Naim Ayhan’ın Bolu Olay Gazetesine yaptığı açıklama sonrası ortaya çıktı. Belediyenin eski binasında hizmet veren İmar, Mali Hizmetler ve Arşiv Müdürlüğü’nün önümüzdeki günlerde yeni binasına taşınacağı belirten Ayhan, “9 dükkan kendi bünyemiz içersinde kaldı. Eski binada hizmet veren 3 birim modern ve yeni binada artık hizmet verecek. Şu anda çalışma işlemlerine yavaş yavaş başladık. Eski binaların yıkılmasıyla birlikte yeni yerimizde hizmet vereceğiz” diye konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2014, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER