Bolu’da inanılmaz bir olay Kendini “Canlı Bomba” olarak gösterdi

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Pazarlama Bölümü yüksek lisans öğrencisi F.Ö. kendisini sosyal paylaşım sitelerinden olan ve canlı yayın yapan periscope adlı programda “Canlı bomba olduğunu ve kendisini patlatacağını” bildirmesi üzerine polis alarma geçti. Bu olayı öğrenen Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri canlı yayından kısa bir süre sonra genç öğrenciyi gözaltına alarak savcılığa sevk etti.

Bolu’da inanılmaz bir olay Kendini “Canlı Bomba” olarak gösterdi

Haber: Kasım ŞAHİN

Son günlerde ülkemiz canlı bomba, bombalı araçlar konusunda üst düzey alarma geçerken Bolu’da kendini bilmez bir üniversite öğrenci periscope adlı sosyal paylaşım sitesinden canlı yayın yaparak; “Ben canlı bombayım. Kendimi en kısa zamanda patlatıp infial yaratacağım” demesinin ardından Bolu’da korku dolu anlar yaşanmaya başladı.

Konuyu kısa sürede öğrenen Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri hemen alarma geçerek öğrencinin evine baskın düzenledi. Önceki akşam, “Suç uydurma” kapsamında ifadesi alınan F.Ö. Savcılığa sevk edildi. Tutuklama kararıyla mahkemeye çıkan üniversite öğrencisi 3 ay adli soruşturma ve yurt dışına çıkma yasağının verilmesinin ardından serbest bırakıldı. F.Ö.’nün Bolu’da bazı eğlence mekanlarında  gitar çaldığı öğrenildi.

BU TÜR YAYINLARA İNANMAYIN

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, son günlerde bazı gençlerin terör olaylarını ön plana çıkartarak sosyal paylaşım sitelerinden yayın yaparak halkımızı galyana getirmeye çalışan bu kişilere kesinlikle itibar etmemelerini ve inanmamalarını bildirdiler. Yetkililer ayrıca, sosyal paylaşım sitelerinden infial yaratacak açıklamaları yapanların ise adli mercilere bildirip, haklarında yasal işlemlerin yapılacağını duyurdular.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2016, 19:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Damat
Damat - 5 yıl Önce

resmen soytarı . . .

SIRADAKİ HABER

banner128