Bolu’da kar manzaraları

Bolu’da kar tam anlamıyla yüzünü gösterdi. Dün gece sabaha karşı etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle şehir merkezinde kar kalınlığı 2 santimetreye kadar çıktı.

Bolu’da kar manzaraları

Haber: Kasım ŞAHİN - Faruk ÇİDEM

Kar yağışı şehir merkezini etkisi altına aldı. Sabah yataklarından kalkıp işlerine ve okullarına giden Bolulular bembeyaz görüntüyle karşılaştılar. Yaşlı bir çiftin kar üstünde yürüyüşleri sırasında iki gencin yanlarından geçmesi Bolu’da en güzel kar manzarası fotoğrafını ortaya çıkarttı.

Meteoroloji verilerine göre Bolu’da Çarşamba günü kar yağışıyla geçmesi beklenirken Salı günü ise kar yağışının yerini soğuk günlere bırakacak. Salı günü ısı gündüz 2 derece gece ise eksi 6, Çarşamba günü gündüz 2, gece ise eksi 8’e kadar çıkacak. Cuma, Cumartesi ve Pazar gününe kadar hava ısınacak ve gündüzleri 7 dereceye kadar çıkarken geceleri ise eksi 1 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

Bolu’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı sonrasında kent merkezi beyaza büründü. Öte yandan Bolu Dağı'nda sabah saatlerinde kar yağışı etkili oldu.

Bolulular güne kar yağışıyla uyandı. Hava sıcaklığının 2 dereceye düştüğü Bolu’da kar yağışıyla güne merhaba diyen Bolulular beyaz örtü altında bol bol yürüyüş yaptılar. 2 saat boyunca yağana kar yağışı sonrasında Kent Meydanı’nda güzel görüntüler oluştu.

BOLU DAĞI’NDA KAR YAĞIŞI

İstanbul-Ankara karayolunun Bolu Dağı kesiminde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı sonrasında güzergah beyaz büründü.

 Edinilen bilgiye göre, D-100 karayolu ve TEM otoyolunun Bolu Dağı kesiminde 2 gün sonra tekrar başlayan kar yağışı sonrasında polis ve karayolları ekipleri alarma geçirildi. D-100 karayolunun Karanlıkdere ve Seymenler mevkilerinde etkisini artıran kar yağışının zeminde etkili olduğu bölgelerde karayolları ekipleri tuzlama ve kürüme çalışması yaptılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128