BOLU’DA KIZ ÖĞRENCİLER TACİZ Mİ EDİLDİ? BU İDDİALAR DOĞRU MU?

Bolu son günlerde şok bir olayla çalkalanıyor. Yaptığımız bu haberde şimdilik ne okul ismini ne de bu çirkin olaya karışan öğretmenin adını açıklamıyoruz. Ancak, konunun Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ve Savcılığa intikal ettirildiği, çirkin olayın ise ört bas edilmeye çalışıldığı iddia edildi.

BOLU’DA KIZ ÖĞRENCİLER TACİZ Mİ EDİLDİ?  BU İDDİALAR DOĞRU MU?
ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Ensar Vakfında yaşanan bazı çirkin olayların yaşandığı ve hatta yurdumuzun bir çok ilinde bazı öğretmenlerin öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu ulusal basından ve TV’lerden ibretle izledik. Ancak ne var ki ilimizde de buna benzer bir olayın yaşandığı kulaktan kulağa dolaşmaya başladı. Hatta birkaç velinin emniyete müracaat ederek suç duyurusunda bulunduğu, suçu işleyen öğretmenin ifadesinin alınmasının ardından savcılığa sevk edildiği ve daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bolu Olay Gazetesi olarak yaptığımız araştırmada ismini açıklamayacağımız bir lisede öğretmenin birinin kız öğrencilerin resimlerini cep telefonuyla çektiği ve bu resimleri photoshoplayıp resimlerin üzerine bikini koyduğu ve kız öğrencileri çıplak hale getirdiği iddia ediliyor. Bu durumdan rahatız olan kız öğrencilerden bazılarının durumu anne ve babalarına anlatmasının ardından ailelerin polise şikayetçi olduğu Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesine ifade verdikleri ve olayı gerçekleştiren öğretmenin de ifadesinin alındığı, ardından da Savcılığa sevki yapıldığı ve öğretmenin serbest bırakıldığı, olayın ört bas edilmeye çalışıldığı yine iddialar arasında yer aldı. Bolu Valiliğinin ve Milli Eğitim Müdürlüğünün yapacağı açıklamaya kadar hem okulun adını hem de öğretmenin adını açıklamayacağız. Bir an önce Bolu Valiliğinin konu hakkında Bolu halkı adına bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Şayet olayın doğruluğu halinde öğretmenin derhal görevinden uzaklaştırılması ve kız öğrencilere daha fazla zarar vermemesini talep ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 19:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 5 yıl Önce

bolu güzel sanatlar lisesinde okumakta olan bir öğrenciyim bu olay yanlış anlaşılmadır olayda öğretmenin yaptığı shoplar erotik yada cinsellik içermemekte bir kız öğrecinin öğretmenin den shoplu resimini yapmasını isteyip öğretmenin reddetmesinden dolayı ve öğrencinin kıskaçlığından ailesine yalan yanlış konuşmasından buralara gelmiştir. öğretmenlerimize sahip çıkalım bu öğretmenimiz bir çok öğrencinin babası sayılır ve okulda okumakta olan bir çok öğrenci öğretmenine yapılan bu yalan şuçlama üzerine ağlamaktadır . bu çirkin suçlama üzerine yapılacak tek şey öğretmenden özür dilenmesidir bu olayı yeteri kadar araştırmamışsınız biz öğrenciler olarak öğretmenimzin her zaman arkasındayız ve gerçekler ortaya çıkınca yalan konuşanların hepsi utanacaktır. öğretmenimizi görevine geri istiyoruz. gerekenin yapılması ve haberin düzeltilmesini talep ediyorum eğer kötü bir şey dediysem özür dilerim biz öğretmenimizi seviyoruz ve ona sahip çıkacağız bgsl öğrencileri adına konuşuyorum...

Yurtdaş
Yurtdaş - 5 yıl Önce

herhangi iki üç öğrencinin bazen bir intikam (?) i̇çin ya da öğretmene gıcık olsun diye attığı adımlar geri dönülmez durumlara neden olmaktadır. i̇ddia üzerinden bu kadar fecaat diliyle haber yapılıp öğretmenin yargısız infaza tabi tutulması doğru değildir. i̇zana ve insafa davet ediyorum herkesi

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

bravo sana öğrenci kardeşim,çamur atmak ne kadar kolaylaştı ve iyiki sessiz kalmayi tercih etmedin.

İsimsiz
İsimsiz - 5 yıl Önce

bu olay yanlıştır

İsimsiz
İsimsiz - 5 yıl Önce

bu olay tamamen yanlıştır bir öğrencinin asılsız suçlaması yüzünden bir öğretmen kötü durumlara düşüp bunun üzerine çok üzülmektedir böyle bir suçlama yapıp insanları üzmek kimsenin hattine düşmez ve ayrıca haberlerde çok fazla konudan saptırma vardır ve kesinlikle böyle birşey olmadığını düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124