Bolu’da (KUM)sal

Bolu Belediyesi tarafından yaklaşık 3 yıl önce müteahhit firma Yorulmaz İnşaata verilen İzzet Baysal Caddesi ve Kent Meydanı ihalesinin verilmesinin ardından rezaletler bitmek bilmez oldu. Cadde üzerine ve valilik binası önüne yapılan üzeri cilalı bir maddeyle kaplanan malzemenin kar nedeniyle deforme olmasının ardından Bolu (KUM)sala döndü.

Bolu’da (KUM)sal

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın işi tam anlamıyla yapmadığı gerekçesiyle ve noksan işten dolayı Yorulmaz İnşaata hak edişinin verilemesinin doğruluğu bir kez daha ortaya çıktı. Yorulmaz inşaat hem Bolu Belediyesi’ne hem de Bolu halkına ne kadar büyük bir kazık attığı gerçeği her geçen gün ortaya çıkıyor. İzzet Baysal Caddesi üzerinde parke taşlarının sürekli olarak eksik malzemeden dolayı paramparça olmasının ardından bu seferde yine aynı cadde üzerine yapılan ve altına kum döşemi yapıldıktan sonra özel bir malzemeyle kumların üzerine örtülmesinin ne kadar yanlış ve kandırmaca olduğu kar sayesinde ortaya çıkmış oldu.

Yorulmaz inşaat işlerini tam olarak yapmadan Bolu Belediyesinden hak ediş istemesine başta Uğur Tunçok karşı çıkmış ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da kendi yaptığı inceleme sonrası müteahhit firmanın vaat ettiği işleri hem tamamlanması hem de kalitesiz malzemelerin kullandığını fark etmesinin ardından yasal işlem başlatmıştı. Bunun ardından Başkan Yılmaz, Bolu halkının da hakkını koruyarak firmaya hak edişi ermemişti.

Gerçekler her geçen gün günyüzüne çıkmaya devam ediyor. Bolu’da son yağan kar nedeniyle özellikle Valilik binasının ön kısmı ada (KUM)sala döndü. İzzet Baysal Caddesi üzerine dökülen betonun üzerine özel bir cilalı madde döken Yorulmaz İnşaattın hilesi kar sayesinde ortaya çıkmış oldu. Cilalı maddenin kar nedeniyle erimesinden dolayı caddenin birçok yerinde soyulmalar meydana gelince beton zeminin kumları da ortaya çıktı. Valilik binası ile caddenin bir çok bölümü (KUM) sala dönmüş oldu. Bolu halkı müteahhit firma tarafından atılan bu kazığı kesinlikle unutmayacaktır.    

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 11:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 6 yıl Önce

cok guzel boyle devam haktır musatahaktır canim boluya

kazım
kazım - 6 yıl Önce

hangi işi tam yapıyor ki onu yapacak belediye otobüslerinde rezalet diz boyu her yerde bir sıkıntı

seyit ahmet bayram
seyit ahmet bayram - 6 yıl Önce

akraba kollama par si dedimi nolcak

haluk tk
haluk tk - 6 yıl Önce

yazıklar olsun milletten toplanan vegileri bu şekilde ehil olmayan kişilere işleri verip bu duruma getirenler acaba utanmıyormu

Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

bu kazının atılmasın sebebi belediyenin kendisidir, bolu da o kadar bilinçsizce işler yapılıyor ki...

SIRADAKİ HABER

banner128