Bolu’da lodos doğa katliamı yaptı...

Bolu’da hızı yaklaşık saatte 100 kilometreyi bulan lodos Gölcük yolu üzerinde doğa katliamı yaptı. Gölcük ve çevresindeki ormanlık alanda bulunan onlarca ağaç köklerinden devrildi.

Bolu’da lodos doğa katliamı yaptı...
Haber: Kasım ŞAHİN

Bu güne kadar bir çok doğa katliamı görüldü ama böylesi Bolu’da ilk defa görüldü. Havaların sert, soğuk ve karlı geçmesinin ardından bu gün saban itibariyle şehri etkisi altına alan ve hısı saatte 100 kilometreyi bulan şiddetli lodos devası çam ağaçlarının kökünden parçalanarak devrilmesine neden oldu.

Sabah saatlerinden itibaren şehir merkezini ve çevresini etkisi altına alan şiddetli lodos nedeniyle boyları yakalık 50-60 metreyi bulan devası çam ağaçlarını yerle bir etti. Gölcük yolu üzeri ve ormanlık alandaki devasa çam ağaçları şiddetli lodası dayanamayarak köklerinden kopup devrildiler. Ortaya çıkan manzara ise çok korkutucu oldu. Şehir merkezinde de etkili olan şiddetli lodos nedeniyle bazı evlerin çatıları uçarken, park halindeki araçlarda hasar gördü.


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2015, 17:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
yanlış
yanlış - 6 yıl Önce

yanlış bir ifade doğa katliam yapmaz içindeki çürükleri temizler doğada rüzgarda nasıl eseceğini bilir suda nasıl akacağını yeterki insan müdahale etmesin

SIRADAKİ HABER

banner128