Bolu’da sağlıklı yaşam ve keyfin adresi; OCEAN SPA ve SPOR MERKEZİ

Ocean Wellness Club & Spa, Bolu’da komplike bir tesis olarak açıldı. My Dream City’nin girişinde hizmete açılan tesis tam anlamıyla mükemmel bir kompleks. 2 bin 600 metrekarelik bir alana kurulan tesis hakkında uzun ve kapsamlı bir röportaj yaparak Bolu Olay Gazetesi okuyucularına sunuyoruz.

Bolu’da sağlıklı yaşam ve keyfin adresi; OCEAN SPA ve SPOR MERKEZİ
 Haber; Volkan Yılmaz

 

Günün getirmiş olduğu stres ve yorgunluğu spor yaparak, masajla ve sauna hamamla rahatlayarak atmak isteyenler için gerçekten mükemmel bir ortam oluşturulmuş bu tesiste. Daha kapıda hijyen olayı başlıyor, galoşlar giyilip tesisi sizler için görüntülemek için gezintimize başlıyoruz. Tesiste Seyithan Bey’in bizleri karşılayıp kendisiyle yaptığımız ön görüşmemizden sonra,  tesis müdürü Volkan Bey ile tesis hakkında teferruatlı olarak bilgi almaya başlıyoruz. Dışarıdan bakılınca tek katlı gibi görünen tesisin aslında yerin altına inildikçe ne kadar büyük bir alanda hizmet verdiği anlaşılıyor. Türk ve yabancı uzman masörler masaj salonlarında bulunuyor. Masaj salonlarında her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Spor yapmak ya da havuza girmek için buradan havlular alınıyor. Tesis iki bölüme ayrılmış, bir taraf masaj için, diğer taraf ise fitness ve havuz bölümü. İki bölüm arasında ise vitamin bar,  bambu koltukları ve taze sıkılmış meyve suları ile müşterilerine hizmet sunuyor.Spa bölümünde iki Türk ve bir Bali vatandaşı masaj uzmanı görev yapıyor. İnsanı bu ortamda loş mum ışıkları ve rahatlatıcı bir müzik karşılıyor. Masaj bölümünde klasik masaj odalarından ayrı VİP masaj odaları da bulunuyor. İki kişilik özel sauna ve masaj odaları da ayrıca müşterilerine özel hizmet verebilmekte.Konularında uzman spor eğitmenleri eşliğinde fitness salonunda bilinçli bir egzersiz yapılıyor. Bu salonda koşu bantları, ağırlık çalışma odası, plates ve masa tenisi gibi spor yapabilme olanakları mevcut. Fitness salonundan çıkar çıkmaz mini clup ile karşılaşıyorsunuz. Burada 0 -7 yaş grubu çocuklarınız için, siz içerde sporunuzu yaparken ana okulu eğitmenleri tarafından bakımları yapılıyor.

Havuz bölümü ise her şeyiyle mükemmel. Şehrin merkezinde kışın ortasında sıcacık ısıtılmış bir havuz. Yarı olimpik diyebiliriz. Temel kaide hijyene çok önem verildiğinden sürekli temizleniyor. Büyükler için yapılan bu havuzun derinliği 1 metre 40 cm. Ayrıca çocuklar için tasarlanmış bir de küçük havuz mevcut. Şelaleli ve rengarenk bir ortam olarak tasarlanmış havuz.Soyunma odaları kadın ve erkek olarak ayrılmış. Özel eşyalarınızı koyabileceğiniz dolaplar, makyaj masası, tuvaletler, duş ve burada kullanacağınız şampuanlar bulunuyor. Ayrıca kadınlar ve erkekler için ayrı ayrı düşünülmüş Türk hamamı ve saunalar var. Pırıl pırıl ve gerçekten göz kamaştırıcı. Tesis müdürü Volkan Bey’le sohbetimize başlıyoruz:

 

Tesisin çalışma şeklini anlatır mısınız?

07.00-23.00 hafta içi, 09.0- 23.00 ise hafta sonu çalışma saatlerimiz. Burada her şey müşteri memnuniyeti ve rahatı için düşünüldü. Sloganımız ‘’hayatın yorgunluğunu bizimle atın’’ şeklindedir. Bu tesis huzur ve dinginliği, sağlıklı olmayı ve dinç bir şekilde yaşamayı birleştirerek müşterilerine mutlu yaşam zamanları verecektir. Üyelerimize gün ve saat sınırlaması bulunmamaktadır. Buraya ister günlük kıyafetinizle gelin, ister eşofmanınızla. Kapıdan girdiğiniz andan itibaren tüm ayrıntıları sizler için düşündük. Havlunuzdan, hamamda kullanacağınız peştamalınıza kadar buradan size temin ediliyor.Spor programına başlarken öncelikli olarak eğitmenlerimiz tarafından vücut sıvı, yağ, kas oranlarınız ölçülüyor. Ayrıca siz varsa sağlık problemlerinizi, özel isteklerinizi anlatıyorsunuz ki size özel bir program uygulanabilsin. Bu ölçümler her ay bir kez daha tekrar ediliyor ve gelişiminiz takip altına alınıyor.

 

Fitness dört ayrı kısımdan oluşuyor.

Cardiovasküler alan: Bu bölümde bisiklet, koşu bandı, stepperlar bulunmakta.

Curcuit alanı: Bu bölümde hem kuvvet, hem de sıkılaşma sağlanıyor.

Serbest ağırlık alanı ise erkeklerde düzgün ve fit bir vücuda sahip olabilmek, bayanlarda ise mükemmel bir sıkılaşma sağlamak için düzenlenmiş bölümlerimizdir.

Stüdyolar: Bu bölümlerde üyelik kapsamında olan dersler yapılmaktadır; plates, spinning, crunch gibi… Ders saatleri üyelerimize uyduğu sürece tüm aktivitelerden ekstra bir ücret ödemeden yararlanabilirler. Mini clupta üyelerimiz spor yaparken, 0-7 yaş grubundaki miniklerimiz için uaman eğitmenimiz hizmet vermektedir. Havuzumuz 20 metreye 6 metre boyutunda, 1 metreye 40 cm derinliğinde, su sıcaklığı sürekli 36-31 derecede tutulan, hijyenine çok önem verilen, ph ve klor değerleri sürekli ölçülen bir havuzdur. Soyunma odalarımız kadın ve erkeklere özel olarak hazırlanmış, kişisel eşyalarınızı koyabileceğiniz şifreli dolaplar, duş ve tuvaletler, saunalar ve Türk hamamımız var. Saunalarımız 70-75 derece arasında sıcaklığa sahip yüzde 10 nem oranındadır. Dört kurnalı hamamlarımızda kese ve köpük masajı yaptırabileceğiniz ayrıca bir oda bulunmaktadır. Masaj bölümünde yerli ve yabancı masaj uzmanlarımız var. Bu bölüm ikisi VİP, dördü tek kişilik altı odadan oluşuyor. VIP odalarımızın içinde sauna ve hamam mevcut. Burada hem masaj yaptırıp hem de sauna ve hamam keyfi yapma olanağına sahip müşterilerimiz.

 

Masaj hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Hem fiziksel hem de ruhsal dinginliğinizi sağlamak amacıyla tasarlanan masaj bölümünde Türk ve Balili masaj uzmanlarımız size hayatın yorgunluğunu atmanız için hizmet veriyorlar. Masaj da uzmanlık işidir ve burada uzman bir kadro ile bu iş yapılmaktadır. Vücudunuzu dinç tutmak, metabolizmayı düzene koymak ve günlük yaşamın getirdiği stres ve yorgunluktan kurtulmak için masaj bölümünde yapılan aroma terapi, spor masajı, hamilelere uygulanan masaj, relaks masajı, klasik masaj gibi hizmetler rezervasyon yapılarak uygun bir ücret karşılığında gerçekleşmektedir. Bolulu hemşehrilerimizi tesisimize davet ediyoruz. Tesisimizde ayrıca günlük havuz girişleri de mevcuttur. Günlük ücret ödeyerek bir gün boyunca havuz, sauna ve hamamdan sınırsız yararlanabilir müşterilerimiz isterlerse.

 

Ocean Wellness Club & Spa ‘yı Bolu’ya nasıl kazandırdınız?

 

Ocean Wellness Club & Spa konsepti dört farklı şehirde 12 şubeye sahiptir. Bolu’da yeşil alanlar, göller, kayak merkezleri, termal kaplıcaları ve birçok doğal güzellikler mevcut. Biz de düşündük Bolumuza bu şekilde bir tesis kazandırmaya karar verdik, hiç zaman kaybetmeden çalışmalara başladık ve sonuş olarak Bolu halkının hak ettiği modern bir spor ve spa kompleksini hizmete sunduk. İddialı sözlerimizi halkımızdan aldığımız olumlu tepkilere dayanarak kullanmaktayız.

 

Buraya üye olmak isteyenler neler yapmalılar?

 

Üyelik kapsamında kullanım sınırsız. İster sabah sporunuzu burada yapın, akşam gelin havuzu kullanın, bir hamam keyfi yapıp masaj yaptırın. Her şey sizin rahatlığınız için düşünüldü burada. İki farklı üyelik şekli bulunmaktadır. Birincisi genel üyelik, her şeyden sınırsız faydalanabilme şeklindedir. Bunlar, fitness başta olmak suretiyle havuz, hamam, sauna ve üyelik kapsamı dersler. Yıllık ve istenirse altı aylık şekilde üye olunabilir.İkinci şekil üyeliğimiz ise havuz üyeliği. Havuz üyeliğimiz yıllık olup, hamam ve sauna da bu üyelik kapsamında kullanılabilmektedir. Aylık bazda üye yapılmamaktadır tesisimizde.

Sağlıklı bir yaşam için spor şarttır. Bazı tesislerde aylık üyelik de yapılmaktadır. Bizim amacımız sizlere bir ay spor yaptırmak değildir, sporu yaşam tarzınız haline getirmenizi sağlamaktır. Biz burada sadece fitness hizmeti vermiyoruz, size sporu sevdirmek için çeşitli alternatifler sunuyoruz. Burada ister yüzün, plates ve spinninge katılın, hem eğlenin hem de spor yapın ya da saunaya girip ter atın, hamam keyfini çıkarın. Bizi bu faktörler diğer spor kulüplerinden ayırandır sanırım.

 

Fiyatlar hakkında bilgi verir misiniz?

 

Her bütçeye uygun üyeliklerimiz bulunmaktadır. Halkımızı önce buraya ücretsiz bir tura davet ediyoruz, gelip görsünler istiyoruz. Tüm detaylı bilgiyi bizden alabilirler. Sanırım tesisimizi ve yapılan çalışmayı, hizmeti gördüklerinde para kısmını ikinci plana atacaklardır diye düşünüyorum. Gerçekten de fiyatlarımız makul seviyededir. Ocean Wellness & Spa Bolu ailesi olarak sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

İletişim bilgileriniz ?

 

Bolu Ocean Wellness & Spa telefonlarımız: 0374 250 22 00 – 250 22 01 – 250 22 02 şeklindedir. Açık adresimiz ise, My Dream City Beşkavaklar mahallesi, Kıbrıs Sokak No. 2 ‘dir. Facebook’tan takip etmek isteyenler //www.facebook.com/Ocean WellnessClubSpaBolu adresinden bakabilirler. Email yazışma adresimiz: oceanwellnessspa@hotmail.com adresinden de bizimle irtibata geçebilirler. Tüm Bolu halkını Ocean Wellness & Spa’nın büyüleyici atmosferini görmeye davet ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 21:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER