Bolu’da seçim günü

Cumhuriyet tarihinde ilk kez halk tarafından cumhurbaşkanın seçildiği seçimler tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de sakin geçti. .Bazı aksaklıklara rağmen birçok vatandaş sandığa gitti. Diğer seçimlere oranla Bolu’da katılım az olduğu dikkatlerden kaçmadı.

 Bolu’da seçim günü

Haber: Kasım ŞAHİN

 

Sabahın ilk saatlerinde sandığa gitmeye başlayan seçmenler tercihlerini sandıklara yansıttılar.

 

VALİNİN BOLU’DAKİ İL OYU

 

Bolu atanmasının ardından Valimiz Ahmet Zahteroğulları ile ilimizdeki ilk oyunu kullandı. Öğle saatlerinde 50. Yıl Ortaokuluna gelen Vali Ahmet Zahteroğulları ilk oyunu kullanırken ülkemiz için hayırlı uğrulu olması temennisinde bulundu.

 

YILMAZ SANDIKTA POZ VERDİ

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz kaç defadır sandığa gittiğini hatırlamazken bile ilk defa halk tarafından seçilecek olan Cumhurbaşkanlığı için yine sandık başına gitti. 50. Yıl Ortaokulunda 1036 nolu sandıkta oyunu kullanırken basın mensuplarına her zaman olduğu gibi pozunu da vererek, “Ülkemizin geleceği için her oy şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

 

ÖZCAN DA OYUNU KULLANDI

 

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, İmam Hatip lisesinde, Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle oyunu kullandı. Ailesiyle birlikte sandık başına gelen ve oyunu kullanan Özcan, “Halk tarafından ilk defa ülkemizde bir Cumhurbaşkanı seçilecektir. İnşallah halkımız kimi seçeceğine ve kimin daha çok ülkemize hizmet edeceğini iyice benimsemiş ve ona inanmıştır. İnşallah oylarda o inanılan kişiye atılmıştır. Şimdiden ülkemize hayır uğurlu olsun” dedi.

 

AYDIN HAYIRLI OLMASINI DİLEDİ

 

İlimizdeki siyasi parti temsilcileri de sandıkları dolaşarak görevlilerden seçimler hakkında bilgiler aldı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mehmet Aydın beraberindeki heyetle birlikte seçmenin oy kullandığı okullara giderek sandık görevlilerine başarılar dileyerek seçimler hakkında bilgiler aldı. Seçimler hakkında yorum yapmayan Aydın; ‘ her şeyin ülkemiz ve cumhuriyetimiz adına hayırlı olmasını diliyorum’ ifadesini kullandı.  

 

KARSU KALABALIK BİR HEYETLE SANDIKLARI DOLAŞTI

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Kazım Karsu ve İl yöneticileri de sabahın ilk saatlerinden itibaren seçim sandıklarını dolaşarak görevlilerden bilgi aldı. Kalabalık bir heyetle birlikte sandıkları dolaşan Karsu, seçimin huzurlu ve sakin geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

AK PARTİLİ SİYASİLER GÖREVLİLERDEN BİLGİ ALDI

 

Ak Partili yetkiler ise oylarını kullandıktan, seçmenlerin oy kullandıkları okulları dolaşmaya başladı. İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Milletvekili Ali Ercoşkun, Merkez İlçe Başkanı Adil Esen’in de eşlik ettiği bir heyetle okulları dolaşan Ak Partili siyasiler görevlilerle tokalaşarak seçim hakkında bilgiler aldılar.   

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER