banner120

BOLU’DA TUTUKLANANMA VE GÖREVDEN ALINMA SAYISI 274 OLDU

15 Temmuz akşamı FETÖ terör örgütüne mensup bir grup subay tarafından başlatılan ve kısa sürede bertaraf edilen darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde olduğu gibi Bolu’da bu örgüt üyesine yönelik operasyonlar sürüyor. Bolu’da bir hafta içerisinde gözaltına alınan, tutuklanan ve görevden alınanların toplam sayısı 274 olarak belirlendi.

BOLU’DA TUTUKLANANMA VE GÖREVDEN ALINMA SAYISI 274 OLDU

Haber: Kasım ŞAHİN

FETÖ terör örgütüne üye olmak ve Türkiye Cumhuriyetini yıkmak için bir grup asker tarafından yapılan darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından düğmeye basıldı. Konu çerçevesinde ilimizde hemen hemen her gün görevden alınmalar, tutuklamalar ve gözaltılar da sürüyor.

Bir hafta içerisinde ilimizde AİBÜ’den 34, Milli Eğitim Müdürlüğünden 133, Müftülükten 13, Adliyeden 17, Emniyetten 55, Jandarma’dan 3, AFAD Müdürlüğünden 1, Bolu Valiliğinden 2 ve Defterdarlıktan 2 olmak üzere toplam  260 kişi hakkında işlem yapılmıştı. Dünde çeşitli kurum ve kuruluşlardan 14 kişi daha bu listeye eklendi ve sayı 274’e ulaştı. Önümüzdeki günlerde bu sayıların daha da artacağı bekleniyor.  

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 13:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hergele
Hergele - 5 yıl Önce

üniversitedeki görevden almaları neden yazmıyorsunuz? işinize gelmedi mi?

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124