Bolu'daki Ak Kadrolardan "Zafer Yemini"

Bolu'daki Köy ve Mahalle Başkanları ile bir araya gelen Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, 7 Haziran genel seçimleri öncesi partililerine seslendi. Kaybedilen bir milletvekilini kazanarak yeniden Bolu'da 3-0 yapmak için teşkilatlardan birbirlerine kenetlenmelerini ve fedakarlık yapmalarını isteyen eden Ataş,"Cumhurbaşkanlığı seçiminde biz Bolu'da yüzde 66 oy almış bir partiyiz. 2002'de 3 milletvekili çıkartmış 3-0 yapmışız, 2007'de 3-0 yapmışız, 2011'de oylarımızı arttırdığımız halde kazaya uğramışız. 2-1 yapmış, 1 milletvekilliğini kaptırmışız. Bugün büyük bir sınav. 2011 yılının rövanşını almaya var mısınız? Burada herkes buna inanıyor mu? İnanıyorsanız, bunu yaparsınız" dedi.

 Bolu'daki Ak Kadrolardan

Bolu'da çıktıkları 3-0 parolası ile seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti, 7 Haziran'da yapılacak seçimlerde kilit görev üstlenecek Köy/Mahalle Başkanları ile bir araya geldi. D-100 Karayolu üzerinde faaliyet gösteren Köroğlu Sofrasında Cumartesi günü saat 12.00'de başlayan eğitim toplantısı büyük birlik ve beraberlik tablosuna sahne oldu. Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş'ın konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, il merkezinin yanı sıra 8 ilçe ve 3 belde de görevli 580 Mahalle ve Köy Başkanı, dört bir yanı parti bayrakları donatılmış salonu hınca hınç doldurdu. 

Gövde gösterisine dönüşen, protokol konuşmalarının ardından sunumlar eşliğinde eğitim de verildiği toplantıda, Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, TBMM Divan Katip Üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Düzce Milletvekili Fevai Arslan, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, Kadın Kolları İl Başkanı Arzu Aydın, Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve parti teşkilatında görevli çok sayıda isim yer aldı. Ayrıca, Bolu'dan 25. Dönem Milletvekili Aday Adayı olan isimlerde salonda hazır bulundu.

COŞKUNYÜREK: "BOLU'DA 3-0 YAPMAK İÇİN HEP BİRLİKTE SÖZLEŞTİK"

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından kürsüye çıkan ilk isim, partinin Bolu'daki bir numaralı ismi Yüksel Coşkunyürek oldu. Büyük medeniyet yolundaki hizmet yolculuğunu onurla, gururla hep birlikte ileriye taşımaktan dolayı onur duyduğunu söyleyen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek,"Salona baktığımız zaman büyük bir katılımın olduğunu görüyoruz. Rabbimize hamd-ı senalar ediyoruz. İnşallah, bizler el ele vererek, gönül gönüle vererek aşkımızı sevdamızı, samimiyetimizi kaybetmeden bu ülkeyi hep birlikte geleceğe taşıyacağız. Gece gündüz birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bizim Başbakanımıza sözümüz var. Biz Anayasayı değiştirecek çoğunluğun sağlanması için hep beraber kongrelerimizde ahitleştik, sözleştik. Ve bu çoğunluğun sağlanması içinde Bolu'da 3-0 yapmak için hep birlikte sözleştik ve bunu inşallah gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu.

"YÜZDE 70 YAPMAK İÇİN GÖNÜL GÖNÜLE ÇALIŞACAĞIZ"

Konuşmasının devamında yaptıkları çalışmalardan dolayı milletvekili aday adaylarına teşekkür eden ve daha önce dile getirdiği "yüzde 70" hedefini tekrar yineleyen İl Başkanı Coşkunyürek, şunları söyledi:

"Şuana kadar onurlu, vakurlu bir şekilde çalışmalarını yürüten milletvekili aday adaylarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gerçekten Ak Parti'ye yakışır bir çalışmayı alanda sürdürüyorlar. Rabbim hepsinin hakkında hayırlısını versin. Onlara, memleketimize ve ailelerine en hayırlısı neyse onu nasip etsin. Ve inşallah onlarla, sizlerle, hep birlikte el ele vererek aldığımız bu bayrağı,  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde almış olduğumuz yüzde 66'lık oy oranımızı en az yüzde 70 yapmak için gönül gönüle çalışacağız. İnşallah 7 Haziran'da da bu başarıyı hep birlikte kutlayacağız."

YILMAZ: "İSLAM DİYARI TÜRKİYE'NİN BU NETİCEYİ ALMASINI BEKLİYOR"

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'da, İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek'den sonra  yaptığı konuşmasında şunları söyledi: 

"Ak Parti'nin Türkiye'de sadece iktidar olması değil. Sadece Anayasa'yı değiştirecek çoğunluğu sağlamak değil. Anayasa'yı değiştirdiğimiz zaman artık sistem oturmuş olacak. Sistem oturduğu zaman da artık Türkiye geleceğe umutla bakacak. Sadece Türkiye mi, hayır değil. Şuan koskoca bir İslam diyarı Türkiye'nin bu neticeyi almasını bekliyor. Kısa zaman sonra yapılacak seçimde bizim alacağımız başarıyı bekleyen o kadar çok insan var ki; öyleyse bu sadece Bolu'dan 3 milletvekilini çıkartmak olmayacak. Çok geniş bir coğrafyada, umutla beklenen neticeyi almak için dualarını bizlerden esirgemeyen insanların da umudu olacak bir seçime doğru gidiyoruz. Bu seçim hayırlı olsun diyorum, kazamız mübarek olsun.       "

KÜPÇÜ: "AK PARTİ İNŞALLAH YOLUNA DEVAM EDECEKTİR"

Türkiye'nin Ak Parti iktidarı döneminde büyük değişim ve dönüşüm yaşadığını kaydeden diğer konuşmacı TBMM Divan Katip Üyesi ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ise, "Bu coğrafya değişti, bu coğrafya dönüştü. Bu değişim ve dönüşümün mimarları burada, kimse yokken 'ben varım' diyen, bu 'Ak Dava'ya emek veren sizlersiniz. Yeni, güçlü, lider Türkiye yolunda, kimlikli, karakterli şehirler noktasında, hizmet noktasında, ve hepsinden önemlisi; bu milletin önünü kesmeye çalışanlara karşı millet merkezli siyaseti zihinlerinde hala oturtamayanlara karşı, postala karşı, paralele karşı Ak Parti inşallah yoluna devam edecektir. Ben bu anlamlı yürüyüşte bende varım diyen buradaki bu haziruna teşekkür ediyorum. 7 Haziran sabahı da yine memleketimiz, milletimizin de "Yeni Türkiye" yolunda yeni filizler yeşerteceğine yürekten inanıyorum" diye konuştu.

ERCOŞKUN: "İNŞALLAH BU YOL HİKAYESİ DEVAM EDECEK"

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun'da "Biz her çalışmada sizlerle birlikte bugüne kadar değerli milletvekili arkadaşım Fehmi Küpçü ile birlikte gayret ettik, yol aldık, mesafe kat ettik. Yaptığımız işler var, yapamadığımız, eksik kaldığı işler var. Ama inşallah bu yol hikayesi, bugüne kadar Türkiye'nin elde ettiği kazanımlar 7 Haziran'dan itibaren, sizlerin desteği, gayreti ve duaları ile devam edecek.  Ben sözü fazla uzatmak istemiyorum.  Bu süreçte emek veren, katkı veren değerli büyüklerimize ve sizlere ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu. 

Gerçekleşen protokol konuşmalarında son kürsüye çıkan isim Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş oldu.  Yaptığı konuşmada Ataş, ilk AK Parti'nin kuruluş aşaması ve girdiği seçimlerden bahsetti, sonrasında 2015 genel seçimlerinin önemi hakkında bilgiler verdi.

ATAŞ: "AK PARTİ'DE SİYASET YAPMAK BİR AYRICALIKTIR"

 Ak Parti'de siyaset yapmanın herkese nasip olan bir şey olmadığını söyleyen Ataş, "Ak Parti'de siyaset yapmak bir ayrıcalıktır. Ak Parti'de siyaset yapmak herkese nasip olacak bir iş değildir. Bizi şanslı kılan, Ak Parti'de siyaset yapma ayrıcalığını veren şey nedir? Ak Parti kurulduğu günden bu güne yerel ve genel seçimlerde Türkiye'de tarih yazarak siyasi yolculuğunu sürdürmekte. O tarihi yazan sizlersiniz" şeklinde konuştu. AK Parti'de görev yapanların Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle yol arkadaşlığı yaptığı için çok şanslı olduğunu kaydeden Ataş, "Merdivene ters giren bir liderin partisinde de siyaset  yapabilirdiniz! Yanlış bir uçağa binen bir liderin partisinde de siyaset yapabilirdiniz! Ama siz dünya tarihinin, dünyadaki tüm liderlerin, lider olarak baktığı bu partinin Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinde siyaset yaptınız" ifadesini kullandı.

"SİYASETTE SAMİMİYET VE SADAKAT ÖN PLANDADIR"

 "Biz millete yüzümüzü dönerek, milletimizin duasını ve desteğini alarak siyaset yapmaya devam ettiğimiz için milletimizin desteğini alıyoruz" diyen Ataş, şöyle konuştu:

"Ne zaman ki milletimizden yüzümüzü dönersek, ne zaman ki milletimiz dualarını bizden esirgerse Allah Yardımcımız olsun demek zorunda kalırız. Onun için yanlış yapma imkan ve fırsatımız yoktur. Yanlış yapma lüksümüz yoktur. Biz millete yüzümüzü dönmek suretiyle, millete hizmet etmeyi kendi menfaatlerimizin önüne çıkarmak suretiyle, siyaset yapmayı sürdürdüğümüz sürece, samimiyetimiz ve sadakatimizden azıcık fire vermediğimiz sürece, milletimizin desteği ve duası her zaman üzerimizde olacaktır.  Siyasette samimiyet ve sadakat ön plandadır.

"2015 TÜM SEÇİMLERİN KATMA DEĞERİNDEN DAHA FAZLA ÖNEME SAHİP"

Her seçim kendi mecrası ve kendi konjonktürel yapısı içinde önemlidir. Ancak 2015 Genel Seçimleri bugüne kadar yapılmış tüm seçimlerin katma değerinden daha fazla öneme sahiptir. Bu 2015 seçimlerini önemli kılan unsurlar nelerdir diye soracak olursanız. 2002 Genel Seçimlerinde 364 milletvekili çıkardık, anayasayı tek başına değiştirecek çoğunluğu elde edemedik. 2007 Genel Seçimlerinde 343 milletvekili çıkardık, anayasayı tek başımıza değiştirecek çoğunluğu elde edemedik. 2011 Genel Seçimlerinde 323 milletvekili çıkardık, anayasayı tek başına değiştirecek çoğunluğu elde edemedik. Ama her seferde, anayasayı değiştirmeyi, bunun için bir sürü gayretli çalışmaları bir sürü çalışmayı yapmaya çalıştık.

"BU ANAYASANIN DEĞİŞMESİ LAZIM"

Gelişen dünyada ve demokrasilerde 1980 yılında yapılmış olan anayasa artık Türkiye’ye gömlek olarak dar geliyor. Bu anayasanın değişmesi lazım. Türkiye’nin yöneticilerine aynı performansta ayak uyduracak bir anayasanın ortaya çıkması lazım ki, Türkiye 2023 hedeflerine gittiğimiz bu yolculukta belirlediğimiz hedeflerimizin gerçekleşmesi için sağ salim bu yolculuğunu sürdürsün. Türkiye gelişmiş dünya ülkeleri arasında, kalkınmış dünya ülkeleri arasında yerini alabilsin. Onun için 2015 genel seçimleri tek başına anayasayı yapabilecek bir çoğunluğu elde edilmesi anlamında çok önemlidir" şeklinde konuştu.

 TEŞKİLATA ÇAĞRI:

"GÜNDE 4 SAAT UYKUYLA DURURSAK 2 AYDA ÖLMEYİZ"

Başarıya giden yolda birbirlerine kenetlenmek zorunda olduklarının altını çizen Ak Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, son olarak şunları söyledi:

"FEDAKARLIK ETMEDEN ALLAH BİZE ZAFERİ NASİP ETMEZ"

Biz birbirimize sıkı sıkı kenetlenmek zorundayız. bu yolculuğumuzu sürdürürken milletimizi yanımıza alarak, milletimizin desteğini, duasını alarak siyaset yapmak zorundayız. Ve 2015 seçimlerinde bugüne kadar aldığımız seçimlerin fevkinde daha ciddi bir oy potansiyeli ile meclise girmek zorundayız. Bunun bilince hareket etmek durumundayız. Bunun için en sevdiğimiz şeylerden fedakarlık etmeden Allah bize zaferi nasip etmez. En sevdiğimiz şeylerden fedakarlık yapmak zorundayız. Eşimizden, işimizden fedakarlık yapmak zorundayız. 2 buçuk ay eşimizi az görsek de bir şey olmaz. Az yesek, az uyusak da bir şey olmaz. Bizim liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız günde 3-4 saat uyku ile hayatını idame ettirir, çalışmalarını sürdürürken bizde günde 4 saat uykuyla durursak 2 ayda ölmeyiz. Vallahi de ölmeyiz billahi de ölmeyiz.

"2011 YILININ RÖVANŞINI ALMAYA VAR MISINIZ"    

Cumhurbaşkanlığı seçiminde biz Bolu'da yüzde 66 oy almış bir partiyiz. Bakın ben seçim sonuçlarında  bakıyorum. 2002'de 3 milletvekili çıkartmış 3-0 yapmışız,  2007'de 3-0 yapmışız, 2011'de oylarımızı arttırdığımız halde kazaya uğramışız. 2-1 yapmış, 1 milletvekilliğini kaptırmışız. Bugün büyük bir sınav. 2011 yılının rövanşını almaya var mısınız?  Burada herkes buna inanıyor mu? İnanıyorsanız, bunu yaparsınız."

Gerçekleşen protokol konuşmalarının ardından SKM Başkanı Mustafa Ataş toplantı salonundan ayrılırken, toplantı İl Başkan Yardımcısı ve İl Eğitimcisi Avukat Durmuş Tunç ve Kişisel Gelişim Uzmanı Melahat Karaarslan'ın sunumları ile devam etti. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 20:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
yankı
yankı - 6 yıl Önce

ak dediler kara çıktı heryerinden para çıktı.

gerede
gerede - 6 yıl Önce

yiyin yiyin beyler, bayanlar hazina da bol

ahmet
ahmet - 6 yıl Önce

arkadaş bunlar neyin kafasını yaşıyor mazot gübre sebze almış başını gidiyor bunları anlatan yok çiftçi memur işçi emekli kan ağlıyor halin nedir diyen yok bunlar halen yimenin peşinde bunların ümüğünü sıkalımda acın halinden anlasınlar busefer saygılar selamlar

SIRADAKİ HABER

banner128